BURÇLARA GÖRE AŞKINI TANI

14 Şubat'ta onu mutlu etmenin yolu, burcunu tanımaktan geçiyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 11 Şubat 2016
BURÇLARA GÖRE AŞKINI TANI
Koç

Koç burcu bir sevgiliniz varsa içindeki duygusallığa, hassasiyete dokunun. Aşkınızın ifade eden küçük ama anlamlı bir hediye onu çok mutlu edebilir. Birlikte en keyif aldığınız, sizi en mutlu eden anları düşünün. Bu anlarda paylaştıklarınızı aklınıza getirin. Seçenekleriniz sonsuz, bu seçeneklerden onun ruhuna en uygun olanı belirlemek sizin elinizde. Çaba harcamanız gerekse de, Koç burcunun uğraş ve emeği takdir ettiğini unutmayın.

BoğaBoğa sevgiliniz ona keyif veren, konfor alanını genişletmesini sağlayan, maddi değeri olan, somut hediyelerden hoşlanır; lüksü çok sevdiğini de unutmayın. Şık giysiler, çanta ayakkabılar kadar masaj, spa ve bakım içeren hediyelerden hoşlanır. Güzel restoranlara, gurme lezzetlere bayılır. Gözüne ve damağına hitap eden her şey onu mutlu edebilir. Mücevherler, saatler, parfümler Boğa burcuna göredir. Bunca seçenek arasında onu en keyiflendirecek şeyi düşünmeniz yeter.

İkizler

İkizler sevgiliniz kitaplar, kalemler ve her türlü kırtasiyeye bayılır. Öğrenmek, okumak, gezmek onun için vazgeçilmezdir. Onu merak ettiği, değişik bir yere gezmeye de götürebilirsiniz, arkadaşlarınızla sosyalleşeceği eğlenceli bir yere de. Zekasına hitap eden aktiviteler, oyunlar, bulmacalar, puzzle'lar ve ilginç eşyalar oldukça hoşuna gidecektir. Kısa bir yolculukla birlikte hoş bir mekanda yemek de onu mutlu edecektir. Bol bol konuşmak, sohbet etmek en bayıldığı şeydir.

Yengeç

Yengeç sevgilinizi leziz yemeklerin, gurme menülerin olduğu bir restorana davet edebileceğiniz gibi, sıcak bir ev ve yuva ortamında da ağırlayabilirsiniz. Yakınlıktan, temastan ve sıcaklıktan hoşlanacaktır. Hassasiyetlerine uygun bir hediye seçmeniz gerekir. Müzikle ve sanatla arası iyidir, güzel bir konser etkinliği de iyi bir seçenektir, müzik cd'leri, duygusal bir film de. Yengeç'in tutucu ve muhafazakar yanlarını da göz ardı etmemelisiniz. Hediye seçerken klasiklerden yana olmanız, uçuk kaçıklıktan uzak durmanız, kendini iyi ve güvende hissedeceği tercihler yapmanız yerinde olacaktır.

Aslan

Karşınızda sonuna kadar şımartabileceğiniz bir sevgili. Takdir edilmek ve beğenilmekten hoşlanan Aslan burcu için dev bir ayıcık da olur, kocaman bir kırmızı balonda, kapısında yüzlerce gül de. Tamamen bir aşk insanıdır, tutkularına hitap eden hediyeler seçebilirsiniz. En çok neyi sevdiğini ve neden hoşlandığını düşünün, içine bol sevgi ve kalp dolu nüanslar ekleyin. Kırmızıları tercih edebilirsiniz. Gösterişli eşyalar, giysiler, takılar, abartılı paketler, kurdeleler, süsler tam ona göredir.

Başak

Başak sevgiliniz inceliklerden, detaylardan hoşlanır, mükemmelliyetçidir ve eleştirel yaklaşabilir. Ancak onun bu yönlerini iyi kavradığınızda, hediye seçiminde duygusal olmaktansa gerçekleri görüp aklınızla hareket ettiğinizde ona en uygun hediyeyi almanız hiç de zor değildir. Nelerden hoşlandığına, nelerin ona zevk ve keyif verdiğine dikkat etmeniz yeter. Üstelik küçük ama anlamlı, sağlık, şifa, temizlik temalı hediyeler tam da ona göre olabilir. Güzel kokulu sabunlar, kokular, havlular, örtüler, peçeteler, sağlıklı lezzetler, özenle hazırlanmış, her detayına dikkat edilmiş paketler, ambalajlar tam da ona göre olabilir.

Terazi

Terazi sevgilinizi mutlu etmek için hem kalbine hem de zekasına ve aklına hitap etmelisiniz. Düşünceli ve anlamlı hediyelerden çok hoşlanır. Sanatsal ve estetik yönleri yüksektir, her ne alırsanız alın, rafine zevklerine hitap etmeli, zarafet ve kibarlık önde gelmelidir. Şık ve lüks giysilerden, takılardan, eşyalardan oldukça hoşlanır. Alacağınız şeyin ruhuna uygun olduğu kadar, giysilerine, tarzına ve sahip olduğu diğer şeylere uyumlu olmasını ve hoş durmasını arzu eder. Dolayısıyla gözünüzde onu canlandırıp, genel tarzıyla uyumlu, dengeli, sofistike hediyeler seçmeye gayret etmelisiniz.

Akrep

Derin, gizemli ve tutkulu Akrep sevgiliniz araştırarak keşfetmeye, kapalı, gizli şeyleri ortaya çıkarmaya, her şeyde bir derinlik ve gizem aramaya bayılır. Basitlik ve sadelik pek de ona göre değildir. Siyahları ve koyu renkleri sever, kat kat açılan hediyeler, detektiflik, polisiye, psikoloji kitaplarından hoşlanır. Metafizik ve psişik konulara meraklıdır zira. Aslında ilgisini çeken her şeye meraklıdır. Ancak önemli bir anlamı ve hedefi olmalı, asla ve asla yüzeysel olmamalı. Bir hediye seçmeden önce onu iyi anladığınızdan emin olun. Değer görmek onun için önemlidir ancak bu değeri ona göstermek için emek harcamalı, asla ve asla sözde veya yüzeysel kalmamalısınız.

Yay

Sportif aktiviteler, seyahatler bir Yay'a verebileceğiniz en güzel hediyedir. Fiziksel aktivitelerden ve hareketten hoşlanır, uzaklar her daim ilgisini çeker, gezmeye, yeni insanlar tanımaya, yeni yerler görmeye bayılır. Tarz olarak rahatlıktan ve bohemlikten hoşlanır, göçebe ruhu vardır. Oturaklı ve ağır ortamlar da, hediyeler de ona göre değildir. Kendini geliştirmeyi çok sever, kişisel gelişime büyük ilgi duyar. Karşısında bilgili ve meraklı insanlar görmek ister. Neşeli ve iyimserdir. Onun bu özelliklerini dikkate alarak, en uygun hediyeyi belirleyebilirsiniz. Yay sevgilinizi mutlu etmek hiç de zor değildir.

OğlakOğlak sevgiliniz programdan ve plandan hoşlanır. Dolayısıyla onu bir yere götürecekseniz önceden programlamayı ve ona bunu bildirmeyi ihmal etmemelisiniz. Sürpizlerden, son dakika organizasyonlardan pek hoşlanmaz. Düzen, disiplin ve organizasyon insanıdır. Şık portföyler, ajandalar, evrak çantaları, şık, resmi veya ciddi eşyalar ona göredir. Kahverengilerden hoşlanır, koyu renkleri sever. Seçeceğiniz restoran veya onu davet edeceğiniz mekan şık ama itibarlı ve prestijli olmalıdır. Salaşlıktan, gelişigüzel seçilmiş yerlerden asla hoşlanmayacağını bilmelisiniz. Aldığınız hediyeyi önceden düşündüğünüzü, ne şekilde planladığınızı ona bir şekilde hissettirmeye çalışın, bundan hoşlanacaktır.

Kova

Kova sevgilinize her türlü sıradışı, uçuk, değişik veya farklı hediyeyi seçebilirsiniz. Teknolojik ve yenilik dolu alet, cihaz ve eşyalardan oldukça hoşlanır. Bilgisayarlar, akıllı telefon ve tabletler tam da ona göredir. Arkadaşlık ilişkileri ve sosyal çevresi onun için önemlidir. Arkadaşlarıyla paylaşabileceği, onlara göstermekten çekinmeyeceği hatta hoşlanacağı her türlü değişik ve farklı hediyeyi onun için seçebilirsiniz. Her ne kadar dost canlısı olsa da ruhunda belli bir disiplin ve tutuculuk vardır. Üstelik Kova sevgiliniz son derece zekidir. Dolayısıyla seçim yaparken zeki ve akıllıca tercihler yapmalı, basit ve sade izlenim yaratan seçeneklerden uzak durmalısınız.

Balık

Balık sevgilinizi hemen hemen her türden hediyeyle memnun edebilirsiniz. Küçük veya büyük her şeyle mutlu olabilecek kapasiteye sahiptir. Fazlasıyla romantiktir, çiçekler, güller kadar, mis kokular, güzel şiirler, evrensel müzikler onu mutlu eder. Spiritüel ve mistik yönleri oldukça açıktır, morlara, lilalara, beyazlara bayılır. Enerji taşları, yoga giysileri, açık renkli bol ve rahat kıyafetler, özel ve mistik anlamları olan takılar, aksesuarlar, kokulu mumlar tam ona göredir. Bir yere davet edecekseniz, içinde müzik, dans, görsel ve estetik güzellikler, hoş kokular ve ambiyans olmasına dikkat etmelisiniz. Yemekler kadar, ortamın güzelliği, estetiği, dinginliği ve huzuru da onu mutlu edecektir.

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.