UNUTULMAYACAK BİR ÖPÜCÜK İÇİN

Her zaman her yerde unutulmaz öpücükler verin, her anınız özel olsun.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 02 Şubat 2015
UNUTULMAYACAK BİR ÖPÜCÜK İÇİN
1 Antropolojistlere göre insan nüfusunun %90'ı tutku ve sevgisini öpüşerek ifade ediyor. Ancak öpücük şekli dünyanın farklı yerlerinde değişiklik gösterebiliyor.

2. Nerede öpüştüğünüze dikkat edin! Araştırmalar, yanınızdaki kişi hayat arkadaşınız bile olsa, toplum içerisinde çok tutkulu öpüşmelerin etraftakilerin antipatisini çektiğini gösteriyor.

3. Bilimsel açıdan ele alacak olursak, öpüşmek genelde tek kası harekete geçiriyor: Orbicularis oris. Dudaklarınızı büzmenizi sağlayan kas. Ayrıca öpüşmenin de bir bilimi var: Filematoloji!

4. Öpüşmek kalori de yakıyor. Bir öpücük 26 kalori yaktırıyor.

5. Dünyadaki tek seferde en uzun öpüşme rekoru 30 saat 59 dakika ile Amerikalı Rich Langley ve Louisa Almedovar'a ait.~6. Öpüşenlerin üçte ikisi başını sağa eğerek öpücüğü karşılıyor.

7. Her ne kadar uzmanlar öpüşme içgüdüsünün anne karnında başladığını iddia etse de ilk öpücükler genelde sevimsiz olabiliyor.

8. Öpüşmek hayat beklentisini artırıyor.

9. Öpüşmek çok da masum değil! Hastalıkların bulaşmasına neden olan en önemli etkenlerden. Sağlıklı bir öpüşme için dikkatli olmak gerekiyor.

10. İşe gitmeden karısını öpen erkeklerin, genel ortalamaya göre beş yıl fazla yaşadığını söyleyen bir de araştırma var! Doğruluğunu teyit edemedik ama denemeye değmez mi?ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.