BEBEKLERE KARŞI KÖPEKLER

New York Post gazetesinden enteresan istastik: Bebekler köpeklere karşı!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 15 Nisan 2014
BEBEKLERE KARŞI KÖPEKLER


Nüfus artışına karşı çetin bir savaş veriyor dünya. Öz kaynakların azalması, olası açlık ve kıtlık tehlikesine karşı sürekli uyarılarla yaşıyoruz. Hatta pilot sezonu yayınlanan ve şimdiden birçok ısrarcı hayranı olan Utopia dizisi de bu konuyu son derece enteresan ve farklı bir açıdan ele alıyor!

Her ne kadar çocuk yapmak bizim topraklarda tavsiye edilen bir mevzu olsa da(!),  anlaşılan o ki, bu uyarılar Amerika'yı etkisi altına almayı başarmış! Zira New York Post gazetesinin haberine göre, Amerika'da oldukça sık rastlanan teenager anne olma yaşı (ki bu konuyla ilgili bir çok filmin yanı sıra bir de dizi yapılmış durumda: Secret Life of an American Teenager) artık azalıyor.

Amerikan Hastalıkları Kontrol Etme ve Önleme Merkezi'nin araştırmasına göre, yaşları 15 ile 29 arasında değişen genç kadınlar arasında doğum oranı yüzde 9 oranında düşmüş durumda. Aynı araştırma, buna ters orantılı olarak 2008 yılında 34.1 milyon olan küçük boylu evcil köpek sayısının 2012 yılında 40.8 milyona yükselmiş olduğunu gösteriyor.

Uzmanlara göre doğrudan orantı yaparak oradaki azalmayı buradaki artışa bağlamak mümkün değil ama köpeklerin sahiplerinin yüzde 80 oranından kadınlardan oluşmasından yola çıkarak, en azından evliliği ve çocuk yapmayı erteleyen kadınların hayatlarını bu sadık dostlarla paylaşmayı tercih ettiklerini tahmin etmek mümkün.

Şüphesiz köpekleri bebeklere tercih edin gibi bir söylem geliştirilemez. Ama sadık dostlarımızın gerçek birer yol arkadaşı olduğunu da unutmamak gerekiyor. Belki bir köpek almak gibi bir düşünceniz yok. Ama hayvanları sevenlere bir hatırlatma yapmak istedik. Bolluca Hayvan Barınağı'ndaki terk edilmiş hayvanların her türlü yardıma ihtiyacı var. www.kolaymama.com adresine giderek onlara mama yardımı yapabilirsiniz. Ayrıca 15 günde bir yapılan Bolluca gezilerine katılabilirsiniz. Yayın Direktörümüz Işın Görmüş'ün @isingormus adlı Instagram hesabını takip ederek hem Bolluca'daki sevimli dostlarımızla tanışmanız hem de konu hakkında bilgi almanız mümkün. 

Haberimizi de hem bebeklerin hem köpeklerin çoook mutlu olduğu bir dünya dileyerek bitirelim! 

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.