İŞ YERİNDE ÇOK ‘İYİ’ OLMAK

Siz de ofiste sizden istenen her şeye 'evet' diyorsanız, haberimizi kaçırmayın.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 07 Temmuz 2015
İŞ YERİNDE ÇOK ‘İYİ’ OLMAK
Siz de kendinizi, ofiste ya da iş yerinizde sizden istenen her şeye ‘evet' derken buluyor musunuz? Ofis işleri hep size kalıyor, adınız ‘ofis annesi'ne çıkıyorsa sizin de artık bir şeyleri değiştirmeniz gerekiyor.

Kadınlar, çocukluklarından beri mutfak, temizlik gibi ev işlerini her ortamda, her koşulda yapabilmek için yetiştiriliyor. Bu algı içimize o kadar çok işlemiş ki, iş hayatımız da dahil olmak üzere hayatımızın her alanına yansıyor bir şekilde. Belki, kendinize bahaneler buluyor belki ‘birinin yapması gerekiyor canım' diyorsunuz ama artık dur deme vakti geldi.

Sadece iş hayatınızda değil, genel olarak ‘hayır' demeyi öğrenmelisiniz. Kendini kadınların iş hayatında daha iyi yerlere gelmesi yoluna adayan Alison Green, ‘Kimse ofis işlerini yaptığı ya da tüm ofis arkadaşlarının doğum günlerini hatırladığı için prim kazanmaz ya da terfi etmez.' diyor. Biz de ona hak veriyoruz! Siz measi arkadaşlarınız için kahve alıp diğer ofis işlerini yaparken, erkek meslektaşlarınız ne yapıyor? Odaklanmış bir şekilde çalışmaya devam ediyorlar.

Siz de artık, bu kadar iyi olmayı ve her şeye evet demeyi bırakın; sadece işinizin gerekliliklerini yerine getirin, hatta biraz 'bencil' olun.

Yazı: Ahsen Çelik

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.