MODA DÜNYASININ 10 GERÇEĞİ

'Dışı sizi, içi bizi yakar' diyor, moda dünyasının gerçeklerini size sunuyoruz.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 26 Haziran 2015
MODA DÜNYASININ 10 GERÇEĞİ
Moda dünyası her ne kadar dışarıdan çok eğlenceli ve güzel görünse de, ‘dışı sizi içi bizi yakar' kızlar. Moda dünyasında çalışmanın bazı getirileri ve tabii ki götürüleri var. İşte size moda dünyasında çalışmanın 10 gerçeği;

1. Oldukça rekabetçi bir ortam. Arkadaş kaybetmeye ve bir yerden sonra bazı arkadaş etkinliklerine davet edilmemeye hazır olun.

2. Hiçbir zaman 18.00'dan (ya da kaçta çıkıyorsanız) sonra işiniz bitmez. Siz masum bir şekilde, işten çıktım diye sevinirken mail kutunuz ‘acil' cevap verilmesi gereken maillerle dolmakla meşguldür.

3. Moda dünyasındaki herkes ‘Şeytan Marka Giyer' filmindeki kadar korkunç değil. Tabii ki şeytan marka giyer, ama aralarında beyaz kanatlılar da var emin olun.

4. Kendinize bir akıl hocası bulursanız, her sabah ağlayarak uyanmak zorunda kalmazsınız. Sizi uçurumun kenarında tutan ama kanatlarıyla da koruyan bir akıl hocanız olması çok önemli.

5. Markalar, tanıtım için birçok ürün gönderiyor. Her zaman gerçekten iyi hediyeler almıyorsunuz, ama sonuçta size gelen hediyelerle de mutlu oluyorsunuz.

6. Online alışveriş siteleri, ikinci mesleğiniz olacak. Kimse itiraf etmese de, o beğenilmeyen ama ‘marka' olan ürünler bir şekilde elden çıkıyor.

7. Moda dünyasında çalıştığınızda, Instagram takipçi sayınızda ciddi bir artış oluyor. İşinizden nefret etmemeniz için bir neden!

8. Moda dünyasındaki insanlar, muhtemelen sizden daha fazla yemek yiyor. Ama o kadar yorgun ve stresli oluyorlar ki, kilo veriyorlar.9.
Herkes, Dolce & Gabbana alamıyor kızlar. Her ne kadar dışarıdan, moda dünyasında çalışanlar sürekli bu tarz markalardan giyiniyor gibi görülse de, hayır biz de yeni koleksiyonlara sadece hayranlıkla bakabiliyoruz.

10. Her zaman ‘güncel' olmalısınız. Her yenilikten haberdar olmak ve ona ayak uydurmak zorundasınız. Bu aslında iyi bir şey ama bir yerden sonra kendinizi hep ‘uçak modu'na almak istiyorsunuz.

Biz üstümüze düşeni yaptık, gerisi size kalmış :)

Yazı: Ahsen Çelik

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.