SİNİRİNİZE HAKİM OLAMIYORSANIZ BUNUN NEDENİ BUNALTICI SICAKLAR OLABİLİR!

Modunuz düşünce suçu sıcak havaya atabilirsiniz!

ALYA BARUTOĞLU ALYA BARUTOĞLU 03 Temmuz 2018
SİNİRİNİZE HAKİM OLAMIYORSANIZ BUNUN NEDENİ BUNALTICI SICAKLAR OLABİLİR! Getty Images

Hava çok sıcak! Bu dönemler gerçekten de dayanılmaz olabiliyor. Son zamanlarda nedensizce sinirlendiğinizi ve agresifleştiğinizi düşünüyorsanız bunun sebebi hava olabilir. Herhangi bir konuya sinirlendiyseniz, tahammül edilemez sıcaklar tepkilerinizi artırabilir ve sizi daha sinirli yapabilir. 

Birçok araştırma güneş ışığının ve sıcağın insanları daha mutlu ettiğini gösteriyor ancak bu dayanılmaz sıcaklar için geçerli değil! 2017’de yapılan bir araştırmada öğrencilerin yarısını rutubetli ve sıcak sınıflara diğerlerini ise havadar ve klimalı odalara yerleştirerek bir anket çözdürülmüş. Sıcak sınıfa göre daha fazla soru çözmeyi kabul eden öğrenciler ile araştırmacılar, sıcağın insanların bakış açısını ve hislerini etkilediğini öne sürüyor. 

Önceki araştırmalarda ise sıcak havanın şiddet ve agresifliğe sebep olduğu bulunurken, bunun nedeninin susuzluğun yol açtığı duygu değişikliği olduğu görüldü. Vücuttaki su kaybının duygu değişimlerine sebep olduğunun ortaya çıkması, artan ısı ile kafa dağınıklığı ve huzursuzluğun da oluştuğunu gösteriyor. 

Sürekli klima altında duramayacağımıza göre ne yapabiliriz diye düşünüyorsanız, çözümü basit. Rahatsız, huzursuz ve agresif bir yaz geçirmek yerine olabildiğince vücudunuzdaki su kaybını önleyerek negatif duygu değişimlerini önleyebilirsiniz!
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.