SOSYAL MEDYA İŞ YERİMİZDE!

İlişkilere yeni bir boyut kazandıran sosyal medyadan kopamıyoruz!

İş bulmayı kolaylaştıran Secretcv'nin yaptığı araştırmanın sonucu işverenleri kızdıracak! 19 Kasım–10 Aralık 2014 tarihleri arasında 11.300 kişiyle yapılan araştırmanın amacı, mesai saatlerindeki sosyal medya kullanım alışkanlıklarını belirlemekti. Sonuçlarsa yanıltmadı; artık onsuz olamadığımız sosyal medyayı iş saatlerinde de sıkça kullandığımızı kanıtladı.
‘Sosyal medyada en çok neyi takip ediyorsunuz?' sorusunun sorulduğu adayların %25'i 'Moda,trendler ve hobilerle ilgili sayfalar' yanıtını verdi.

İşte diğer ilginç istatistikler:
- Mesai saatlerinde iş dışı konulara eğilimi anlamak için sorulan 'internette en çok hangisine vakit harcıyorsunuz?' sorusuna ise adaylar, %54 ile “haberler”, %35 ile “sosyal medya” yanıtını verdi.
- Mesai saatlerinde, adayların %48'i sosyal medyada işiyle ilgili sayfaları ve grupları ziyaret ederken %25'i arkadaşlarını takip ediyor.
- İnternette en çok vakit geçirilen siteler %54 ile haber siteleri olurken, sosyal medya %35 ile hemen arkasından geliyor.
- Mesai saatleri içerisinde internette geçirilen zaman hafife alınacak bir zaman değil aslında. Adayların %47'si 1 saatten fazla internette zaman harcıyor.

Etİketler