2021’İN EN POPÜLER MARKALARI AÇIKLANDI

Listede üç yeni marka var!

Her sene en popüler markaları paylaşan moda araştırma platformu Lyst, 2021’in ilk aylarında yükselişte olan markaları açıkladı. 12 bin mağaza ve marka arasında araştırma yapan Lyst, Google aramalarında ve sosyal medyada en çok konuşulan ve satın alınan ürünlerden detaylı bir liste oluşturuyor. 2021’in ilk aylarında en çok alınan, istenilen ve paylaşılan markaları bir araya getiren Lyst’in listesi pek de şaşırtıcı değil! 

Neredeyse her gün sosyal medyada karşımıza çıkan büyük markaların yer aldığı listede, ilk sırada tahmin edebileceğini gibi Gucci yer alıyor. The North Face ile iş birliği yapan ve 100. Yılını kutlamak için Balenciaga ile bir araya gelen Gucci, 2021’in en popüler markası! Listede şaşırtıcı isimler yok derken Nike’ın başarısından bahsetmeden edemeyeceğiz. 2020’nin sonunda 11. Sırada olup ilk 10’da yer almayan Nike, 2021’in ilk aylarında tam 9 basamak atlayarak 2. Sıraya yerleşti. 

Listeye yeni dahil olan bir başka marka ise Dior. Üçüncü sıraya adını yazdıran Dior, ilk defa Lyst’in araştırma listesinde ilk 10’da yer alıyor. Aynı şekilde Louis Vuitton da 7. Sırada yer alarak ilk kez Lyst araştırmasında öne çıkan markalar arasında yer aldı. Pandemi ile ‘daha az ama daha kaliteli alışveriş’ yap mantalitesinin tüketim davranışlarına yansıdığını Lyst araştırmasından da görebilirsiniz. 

Fotogaleride Lyst’in ilk 10’da yer alan markalarını görebilirsiniz…