7'den 77'ye Koton'a

Barış Manço 70. yaşında anılıyor

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 25 Ocak 2013
7'den 77'ye Koton'a
Koton, bir yıllık derin bir çalışmanın sonucu olarak ortaya çıkardığı "7'den 77'ye Barış Manço" adlı koleksiyonunu tanıttı. Barış Manço'nun entelektüel kişiliğinden, sıradışı imajından ve giydiklerine farklı bir yorum katan stilinden etkilenerek hazırlanan koleksiyonda erkek, kadın ve çocuk tişörtleri bulunuyor. Barış Manço'nun Moda'da yer alan evindeki objelerini, şarkılarını, fotoğraflarını ve çizimlerini inceleyen tasarım ekibi, Manço'nun ölümsüz stiliyle günümüzün trendlerini bir arada yorumlamış.

Koleksiyon tanıtımına oğulları Doğukan ve Batıkan'la birlikte katılan Lale Manço "Öncelikle Barış Manço'yu yeni kuşaklara taşıyan, onu hiç tanıyamamış çocukların dünyasına sokan, sevenlerine ondan bir anı taşıma fırsatı sunan Koton'a çok teşekkür ederim. Bu sene "Barış Manço 70 Yaşında” başlığı altında 2013 yılı boyunca bir dizi etkinlik planladık. Bütün bu projelerle, Koton'un Barış Manço Tişörtleri Koleksiyonu inanılmaz güzel örtüştü. Zamanlama mükemmeldi. İnanıyorum ki 2013, barış, sevgi, uzlaşma ve Barış Manço yılı olacak. Koleksiyona gelince ben samimi olarak çok beğendim. Seçilen fotoğraflar çok retrospektif ve nostaljik... Renk ve doku seçimleri çok özel. Beni en çok etkileyen, çocuk koleksiyonunda değerlendirilen Barış Manço'nun akademi yıllarında yapmış olduğu desenleri kullanmaları oldu. Düşünsenize, yeni jenerasyon çocuklar da Barış'ın kaleminden çıkmış özel bir tasarıma sahip olacaklar” dedi.

Adam olacak çocuklara, adam olmuş çocuklara, 7'den 77'ye herkes için tasarlanan tişörtler 19.99- 39.99 TL arasında satışa sunuldu. Tişörtleri foto galeride görebilirsiniz.

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.