Alessandro Michele'den Valentino Resort 2025 Sürprizi

Tasarımcı, ünlü İtalyan moda evi için yarattığı ilk koleksiyonu beklenenden erken bir zamanda görücüye çıkardı.

Buse Saray BUSE SARAY 17 Haziran 2024
Alessandro Michele'den Valentino Resort 2025 Sürprizi Valentino

Moda endüstrisi, her zaman tahmin edilemez olmayı başarır. Herhangi bir sabah, bir kreatif direktörün bir markadan ayrıldığını öğrenebilirsiniz; örneğin 5 Haziran'da, 30 yılın ardından Virginie Viard Chanel’den ayrıldı. Ya da belki bir tasarımcı yeni bir koleksiyon sürprizi yapar. Bu sabah olduğu gibi, Alessandro Michele, hiçbir bildiri olmaksızın Resort 2025 için "Avant les Débuts" adlı Valentino koleksiyonunu tanıttı. Milano’da Erkek İlkbahar/Yaz 2024 Moda Haftası'nın son gününe denk gelen bu anda, maison beklenmedik bir şekilde lookbook görsellerini çevrimiçi olarak yayınladı.Biraz geriye gidecek olursak, İtalyan tasarımcı ilk olarak Kasım 2022'de Gucci'den ayrılma kararıyla sektörü sarstı. Yedi yıl boyunca markanın başında bulunan Michele, Gucci'yi cinsiyetsiz, eksantrik ve renkli tasarım anlayışıyla yeniden canlandırmıştı. İki yıl ileriye, bu Mart ayına geldiğimizde ise Valentino, Michele'i yeni kreatif direktör olarak atadı. Şimdi, herkes nihayet onun masaya ne getirdiğini ilk kez görüyorlar (sürprizi tahmin edildiği kadar maksimalist).Michele, 171 renkli ve desen ağırlıklı tasarımı (Michele’in imzası olarak bilinir) oluştururken, Roma moda evinin kurucusu Valentino Garavani'yi ön planda tuttu. "Valentino asla minimalist değildi, aksine maksimalistti, hatta en sade olduğu 70'lerde bile" dedi Michele. "Onun çalışmalarında her zaman çok Roman bir ihtişam ve aşırılık duygusu vardı, bu da güzellik takıntısıyla damıtılmıştı."
Bu nedenle, 70'ler ve 80'ler dahil olmak üzere geçmiş dönemlerden ilham alan arşiv tarzları; vintage görünümlü montlar, puantiyeli mini elbiseler, iri inci kolyeler, fırfırlı eldivenler ve renkli eşarplar aracılığıyla koleksiyon boyunca işlendi. Cesur ve dikkat çekici desenler, leopar desenli diz boyu etekler, kazayağı desenli pelerinler ve retro görünümlü çiçekli dış giyimlerle koleksiyonda sıkça görülen bir tema oldu. Michele’in bir diğer alametifarikası olan takım elbiseler, soyut motiflerle süslendi. Baştan aşağı beyaz kıyafetler mi? Onlar da Garavani’nin 1968 koleksiyonundan ilham aldı.
Bu ilk sunum, Michele’in Valentino tasarımlarının bir ön gösterimi olsa da, resmi podyum çıkışını 29 Eylül’de Paris’te yapacak. SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.