ALEXANDER MCQUEEN'DEN SANAT VE DOĞA İLHAMLI KOLEKSİYON

Alexander McQueen Sonbahar / Kış 2019 Pre Koleksiyonu, İngiltere'nin kuzey kasabalarının cazibesini ve güzelliğini kutluyor

Alexander Mcqueen, Sonbahar- Kış 2019 Pre Koleksiyonu’nda, İngiltere'nin kuzey kasabaları ve manzaraları, 1950’lerin gerçekçi İngiliz fotoğrafçılık akımı, balo salonları ve gece kulüpleri, bölgenin şiir, resim, edebiyat gibi kültürel mirasları ve doğasından esinleniyor.

Kentler ve doğa manzaralarının yanı sıra William Wordsworth, Brontë kardeşler, Henry Moore gibi kuzeyli sanatçılar ve şairler de koleksiyona ilham veriyor. Balo salonlarının parıltısı ve denizin ışıltısı, kristal avize baskılarına; nakışlar ve nostaljik bir renk paleti, ipek balo kıyafetlerine; Kuzey İngiltere'nin gülleri ise brokar  ve baştan çıkarıcı parti elbiselerine yansıyor. Kuzey müziğinin heyecanı ve post-punk döneminin hedonizmini taşıyan barlar ve ünlü İngiliz rock gubu Joy Division, 1950'lerin coşkulu iyimserliğini ve 1980'lerin yaratıcı özgürlüğü ile buluşturuyor.

Omuz ve boynu vurgulayan yakut kırmızısı ipek düşes elbise, siyah deri kemerle tamamlanıyor. Bol dökümlü ipek korse elbise ve bluzlarda, blok renkli grafik şeritler ve tezat gül baskılar yer alıyor. Solmuş gül desenli kolaj baskılar, saten düşes elbise, yün ipek takım elbise ve pantolonlarda göze çarpıyor. Haute couture hacimlerde çiçek desenli ipek düşes elbiseler ve bluzlar, siyah ipek tül detaylar görülüyor.

1950'lerin viskon örgülü çizgili elbiseleri, katmanlı eteklerle bir araya geliyor. Küçük kazaklar ve tel örgülü trikolar, kristal mücevherlerle işleniyor ve  diz boyu deri etekler ile kombinleniyor. Keskin omuzlarıyla göz kamaştıran smokin ceketler ise geniş kesim pantolonlarla eşleşiyor.

Dantel organze kokteyl elbiseleri, metalik gül ipek kumaşlı brokar balo elbiseleri, pantolonla tamamlanan dökümlü korse üstler, korseli balo elbiseleri, ipek tül korseler, kristal avize ve diamanté rose nakışıyla işlenmiş gece elbiseleri ve smokinler koleksiyonun haute couture tasarımları arasında.

Alexander McQueen, hit çantası Jewelled Satchel, bu sezon görkemli kadife, timsah baskılı kırmızı kadife ve siyah renklerde geliyor. Bug On Stone clutch, zümrüt kesim cam taşlar üzerindeki böcek, kelebek ve örümcek formlu mücevher kapama detaylı ile göz kamaştırıyor. Gece clutch’larının imzası dörtlü yüzük detaylı kapama detayı, el kesimi cam üzerindeki iki mücevher örümcek, kabartma çiçek detayları içeriyor. İkonik Box Bag'ler çıkarılabilir bir deri askısı ile çapraz kullanım olanağı sunuyor.  Military Box Bag, bu klasik tarzdaki ikinci yeni bir versiyonu. Büyük boy fermuarlı bir yan cep, altıgen saplamaları ve abartılı dikişler gibi detaylara sahip. 

Koleksiyonu detaylı incelemek için fotogaleriyi tıklayın.