ALEXANDER MCQUEEN'DEN YARATICI DİYALOG

Alexander McQueen, yaratıcılığın sayısız bakış açısını vurgulamak için, 12 sanatçıyı Pre Sonbahar/Kış 2022 Kadın Koleksiyonu’ndaki looklardan ilhamla kendi kişisel eserlerini yaratmaya davet etti.

Her sanatçı, proje için koleksiyondan bir look seçti ve moda eviyle yaratıcı diyalog kurarak seçtiği look’u kendi yaratıcılığıyla yeniden şekillendirdi. Sanatçılara sunulan yaratıcı özgürlük ortamı çalışmaları ve seçilen görünümler arasında zengin bir diyalog oluşturdu.

Sanat eserleri ilgili McQueen tasarımlarıyla birlikte sergilenmek, bireysel yaklaşımların ve sanat eserleri ile görünümlerin etkileşime girme biçimlerini gösterecek şekilde tasarlandı.

Projeye Katılan Sanatçılar:


Ann Cathrin November Høibo

Beverly Semmes

Bingyi

Cristina de Middel

Guinevere van Seenus

Hope Gangloff

Marcia Kure

Jackie Nickerson

Jennie Jieun Lee

Judas Companion

Marcela Correa

Marcia Michael


Alexander McQueen Kreatif Direktörü Sarah Burton proje ile ilgili değerlendirmesinde, “Bu sezon, koleksiyonla yeni bir yaratıcı diyaloga girmek ve yarattığımız tasarımlarımızı sanatçıların nasıl yorumladığını görmek istedim. Bu kadar çok farklı bakış açısının yaratıcılığını, çeşitli ve güzel sonuçların nasıl elde edildiğini görmek çok ilginçti. Sanatçıların, eserleriyle cesur ve kışkırtıcı diyaloglar kurarak Alexander McQueen look’larını yorumlama konusunda tam bir özgürlüğe sahip olmalarını istedik. Bu yaratıcı süreçlere tanıklık eden izleyicilerin bizim kadar ilham almasını umuyoruz” dedi.