ALTUZARRA İLKBAHAR-YAZ 2022 DEFİLESİ

Kadınların, kendinden emin ve seksi hissetmeleri için!

Memleketi Paris'te dört yıllık bir görevden sonra, Joseph Altuzarra, kadın ve aksesuar etiketini esneklik, enerji ve şehvet duygusuyla Empire State'e geri getirdi. İlkbahar/Yaz 2022 koleksiyonu, düşünceli batikler, dinamik kroşeler ve örgüler ile bol dökümlü üstler, elbiseler ve etekler sunuyor. Çağdaş kadının aradığı şeye sahip Altuzarra'nın koleksiyonu, feminen ve güçlü giyinmeyi yeniden yapılandırıyor. Birden fazla platformda canlı yayınlanan koleksiyon, Amazon ve NYFW üzerinden anında satın alınabiliyor.

NYFW moda haftasının resmi ortağı BMW tarafından 9 Eylül'de sunulan bir ön gösteri paneli: The Talks, tasarımcı Altuzarra'yı modanın geleceği ve İlkbahar/Yaz 2022 koleksiyonu hakkında bir söyleşide ağırladı. Altuzarra'nın bu sezon için mesajı ve vizyonu açık ve ileri görüşlü, etkinlikte paylaştığı gibi, "Şovumun tüm anlatımı gerçekten yeni bir dönemi ve yeniden doğuş fikrini karşılamakla ilgili."


Gerçekten de yeni bir çağ, pandemi sonrası yaşamın moda sözcüğü olan konforu ön planda tutan bir çağ. Gevşek yapılar ve esnek kumaşlar, bir dizi günlük aktivite için hareket ve pratiklik sağlıyor. Gri ve beyaz renkteki uzun, büyük boy blazerler kolayca uyarlanabilir, telaşlı değil ve klasiktir.

Tasarımcı, modanın günlük hayattaki etkisine dair derin bir anlayışa sahip. Altuzarra, NYFW: The Talks sırasında “Müşterilerimiz, gerçekten kendilerini iyi hissettirecek ve içinde iyi görünecekleri özel şeyler arıyorlar. Yaşadığımız bu zamanda, vücudunuza harika hissettiğiniz bir şey giymek istiyorsunuz."

Doğal malzemelerle boyanmış ileri dönüşümlü kumaşlarda uzun kollu, bol üstler ve dökümlü, yüksek belli etekler dikkat çekti. Altuzarra'nın sürdürülebilirliğe olan bağlılığı, koleksiyona organik malzemeler ve doğal şekillerle bir temel oluşturma duygusu ekledi. Dokuma çantalar, deniz kabuğu süslemeli püsküller ve çok renkli parçalar, daha sıcak mevsimler için akışkan ve uygun bir his veriyor. Gösterişli kemerler ve bir tür zırhı andıran karmaşık tığ işi işlemelerle yan yana gelen koleksiyon, kelimenin tam anlamıyla kadınlığı dengeliyor.

Mikro pileli lameden yapılmış ve bağcıklı detaylarla birbirine bağlanmış metalik siyah ve altın rengindeki göz alıcı takımlar, feminen tenselliğin gücünü kucaklıyor. Canlı kırmızı veya yumuşak sarı renkte yırtmaçlı ve düğmeli yanları olan pilili etekler, modern bir giyinme versiyonunu güvenle vurguluyor. Altuzarra'nın uzun süredir devam eden misyonu, kadınların kendilerini "Kendinden emin ve seksi" hissetmeleri için tasarlamak olmuştur ve bu koleksiyon, kendini güçlü hissetmenin en etkili yolunu, yani kendin için giyinmeyi ortaya koymaktadır.