AMERICAN HUSTLE İÇİN GERİ SAYIM

AMERICAN HUSTLE İÇİN GERİ SAYIM

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 10 Ocak 2014
AMERICAN HUSTLE İÇİN GERİ SAYIM
Gülşah Öztürk


<#text>


<#text> Başrollerinde Jennifer Lawrence, Bradley Cooper, Christian Bale, Amy Adams ve Robert De Niro'nun bulunduğu “American Hustle” filmi nihayet 17 Ocak'ta vizyona giriyor. Böyle bir kadroyu yöneten de Oscarlı ‘Umut Işığım' filminin yönetmeni David O. Russell olunca filmin güzel olması kaçınılmaz. Ama açık konuşalım bizi en çok heyecanlandıran filmin kostümleri.


<#text>


<#text> Film, Punk'ın yükşelişe geçtiği, maksimalist tüm detayların ‘in' olduğu, vücuda yapışan hatları belli eden dar dansçı kıyafetlerin olmazsa olmaz olduğu bir dönemde, 70'lerde geçiyor. En son ‘Great Gatsby' filmiyle iyice emin olduğumuz bir şey var: Moda ve sinema ayrılmaz bir ikili!


<#text>


<#text> İşte 1970'lerin zengin dünyasında geçen filmde Christian Bale dolandırıcıyı, Bradley Cooper'sa FBI ajanını oynuyor. Ama suçluları yakalamak için çıktıkları yolda yalanlar iyice artıyor ve işler karışıyor. Sadece kostümler değil; saç, makyaj ve yaşam tarzı da bizi o yıllara götürüyor. New York ve Los Angeles'ta 3 Aralık'ta vizyona giren ve Oscar'ın sıkı adaylarından gösterilen filmin kostüm tasarımcısıysa, asistanlığı süresince Romeo&Juliet ve Moulin Rouge gibi kült filmlerin yanı sıra Alacakaranlık ve 300 Spartalı gibi filmlerde imzası olan Michael Wilkinson.~Tasarımcı özellikle Amy Adams ve Bradley Cooper için çok uğraştığını söylüyor. Amy için 70'lerin ünlü tasarımcısı Halston'dan vintage metalik elbiseler kullanılıyor. Hepsi ya midi ya da uzun. Çünkü o dönemde mini elbiseler ‘passe'. Tüm elbiselerin sütyensiz giyildiğini, zaten elbiselerde sütyenle çok zor giyilecek dekoltelerin olduğunu görüyoruz. Tasarımcı Michael Wilkinson çapraz bağlanan elbiseleriyle nam salmış Diane Von Fürstenberg'ten birçok tasarım kullandığını söylüyor.


<#text>


<#text> Bradley Cooper içinse daha sofistike parçalar tercih etmiş ve büyüleyici olmasına özen göstermiş. Siyah beyaz fit polyester takımlar ve gösterişli aksesuarlar kullanmış. Cooper'ı bazen üç parçadan oluşan yelekli takımlarla, bazen ipek tişört üstü deri ceketle bazen de stylish güneş gözlükleri ve kürklü paltolarla görüyoruz.

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

Bu ay kapağımızda 2024'e farklı ve çok heyecanlı başlangıçlarla giren Eda Ece var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.