AMERICAN HUSTLE İÇİN GERİ SAYIM

AMERICAN HUSTLE İÇİN GERİ SAYIM

Gülşah Öztürk

Başrollerinde Jennifer Lawrence, Bradley Cooper, Christian Bale, Amy Adams ve Robert De Niro'nun bulunduğu “American Hustle” filmi nihayet 17 Ocak'ta vizyona giriyor. Böyle bir kadroyu yöneten de Oscarlı ‘Umut Işığım' filminin yönetmeni David O. Russell olunca filmin güzel olması kaçınılmaz. Ama açık konuşalım bizi en çok heyecanlandıran filmin kostümleri.

Film, Punk'ın yükşelişe geçtiği, maksimalist tüm detayların ‘in' olduğu, vücuda yapışan hatları belli eden dar dansçı kıyafetlerin olmazsa olmaz olduğu bir dönemde, 70'lerde geçiyor. En son ‘Great Gatsby' filmiyle iyice emin olduğumuz bir şey var: Moda ve sinema ayrılmaz bir ikili!

İşte 1970'lerin zengin dünyasında geçen filmde Christian Bale dolandırıcıyı, Bradley Cooper'sa FBI ajanını oynuyor. Ama suçluları yakalamak için çıktıkları yolda yalanlar iyice artıyor ve işler karışıyor. Sadece kostümler değil; saç, makyaj ve yaşam tarzı da bizi o yıllara götürüyor. New York ve Los Angeles'ta 3 Aralık'ta vizyona giren ve Oscar'ın sıkı adaylarından gösterilen filmin kostüm tasarımcısıysa, asistanlığı süresince Romeo&Juliet ve Moulin Rouge gibi kült filmlerin yanı sıra Alacakaranlık ve 300 Spartalı gibi filmlerde imzası olan Michael Wilkinson.