ANGELA MISSONI GÖREVİNDEN AYRILIYOR

Missoni'de değişimler devam ediyor...

24 yıl boyunca aile markası Missoni’nin Kreatif Direktörü olarak çalışan Angela Missoni, rolünden ayrıldığını duyurdu. Kreatif Direktör görevinden ayrılsa da Missoni’den tamamen ayrılmayacak olan Missoni, markanın başkanı olarak görevine devam edecek. Covid-19 pandemisi sebebiyle kreatif olarak farklı bir yol izlemeye karar verdiklerini söyleyen Missoni CEO’su Livio Proli Women’s Wear Daily’e konuşarak, “Angela, şirketin üçüncü döngüsünü yeni bir enerji ve yaratıcı güç ile başlatmaya katkıda bulunacak bu karara duyarlılık ve cesaretin yanı sıra öngörü gösteriyor. Angela markanın dönüşümüne eşlik edecek ancak markanın kreatif direktörü olarak kalmaya devam ederse bu değişim istediğimiz gibi gerçekleşmeyeceğini fark etti.” dedi. 

Son 12 yıldır Missoni ile yakın olarak çalışan Alberto Caliri’nin Kreatif Direktör olarak görevi devralacağı belirtilirken, Proli yeni strateji hakkında detayları paylaşmayı unutmadı. “Markanın tozları üzerinden atarak güncel ve havalı olmasını istiyoruz” diyen Proli, “Missoni’nin köklerine ihanet etmeden modern bir dil ile sürpriz elementler sunmak istiyoruz.” diye ekledi. 

Angela ve Margherita Missoni (Getty Images)

Şirket bünyesinde birçok değişikliğe giden Missoni, Angela’nın kızı Margherita Maccapani Missoni’nin de M Missoni koleksiyonunun Kreatif Direktörü görevinden ayrıldığını açıklamıştı. 

Etİketler