ANTİ-KÜRK AKTİVİSTLERİ LONDRA MODA HAFTASINDA

Son zamanların en büyük anti-kürk protestosuna hazır olun!

Veganizmin popülerleşmesi ile birlikte hayvan hakları aktivistleri Londra Moda Haftasında son zamanların en büyük anti-kürk protestosunu planlıyor.

Markaların %90’nının kürk kullanmayacağını açıklaması, defilelerde daha az kürk göreceğimiz anlamına gelse de hayvan hakları koruyucuları kürk kullanımının tamamen sona ermesini istiyor.

 Hayvan Hakları Derneği Surge'ün direktörlerinden Ed Winters, Londra Moda Haftasının hedef olmasının sebebini, “Kürk normal bir şey haline geldi. Neredeyse her yerde ve markada kürk satılıyor. Londra Moda Haftasını hedeflememizin sebebi farkındalık yaratmak çünkü tasarımcılar moda dünyasındaki trendleri belirliyor” diye açıkladı.Christopher Kane, Burberry ve Mary Katrantzou defileleri anti-kürk protestolarının hedefi oldu. Londra Moda Haftası alanının dışında toplanan aktivistler bununla kalmayıp Mary Katrantzou defilesinde podyuma atladı!Geçtiğimiz hafta gerçekleşen New York Moda Haftasında, Michael Kors sadece suni kürk kullanmıştı. Bunun nedeninin artık insanların spor giyimi tercih ettiğini ve kimsenin kocaman bir kürk giymek istemeyeceği için olduğunu söyleyen Kors’a Tom Ford da katıldı. Bir zamanlar renkli kürkleri ile bilinen Tom Ford, Vegan yaşam tarzını benimsemesi ile birlikte koleksiyonlarından kürkleri tamamen çıkardı. .