ARAÇTA İNTERNETE DİKKAT

Araçta internet bağlantısı sağlayan sistemleri kullanırken bilmeniz gerekenler.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 16 Temmuz 2014
ARAÇTA İNTERNETE DİKKAT


İnternet bağlantısız bir hayat düşünemez olduk. Artık elimizden düşürmediğimiz telefonlarımız, her yere götürdüğümüz tabletler ve bazen kapatmakta zorlandığımız laptop'larımızla sürekli 'bağlı' durumdayız. Yeni nesil otomobiller şimdi bu 'bağlı kalma' halini bir adım daha ileri taşıyor ve interneti arabada da kullanılabilir hale getiriyor. 

Özellikle sürekli yolculuk yapanların tercih ettiği internet bağlantılı yeni nesil araçlar birçok fayda sağlıyor. Ancak Kaspersky Lab ve İspanya'nın önde gelen pazarlama ve dijital medya şirketi IAB'nin yaptığı bir araştırmaya göre bu sistemleri alırken tüketicilerin bazı eksiklikler olduğunu bilmesinde fayda var. Araçlar, güvenli bir şekilde park etmenize yardımcı olmak, sosyal ağlara erişim, e-posta, akıllı telefon bağlantısı, rota hesaplaması, araç içi uygulamalar gibi kolaylıklar sağlarken hala eksik olarak nitelenebilecek noktaları aşağıdaki şekilde özetlemek mümkün: 


• İşletim Sistemi, bağlantı modları ve uygulamalar son derece parçalanmış olarak sunuluyor, bu da kullanım zorluğu yaratıyor. 


• Ücretsiz hizmetlerde süre sınırı var: Birçok üretici yalnızca belirli bir süre için ücretsiz abonelik imkanı sunuyor.


• Kapsama problemleri mevcut: Çevrimiçi birçok hizmet için bile 3G bağlantısı gerekebiliyor. 


• Veri kullanımı: Bazı kullanıcılar, anlaşmalarında mevcut değilse kullandıkları ek veriler için ödeme yapmak zorunda kalıyorlar. 


• Ses asistanları: Modellerin çoğu, bağlantıları kontrol etmek için en güvenli yollardan biri olarak bu özelliği kullanıyor. 

ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.