ARŞİVE ÖVGÜ: MUGLER x H&M

Mugler ve H&M, ikonik silüetlerini kutlayan koleksiyonun açılışını yapıyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 04 Nisan 2023
ARŞİVE ÖVGÜ: MUGLER x H&M

Heyecanla beklenen MUGLER x H&M koleksiyonunun silüeti, günümüzün ikonik Mugler görünümünü birebir yansıtıyor. Güçlü, geniş omuzlar, bele odaklanma, vücudun kıvrımlarına, hatlarına ve özgüvene bir övgü. Koleksiyondaki her parça moda tarihinin bir parçasını içeriyor.

Koleksiyonu Mugler’in imzası olan tül detaylı denim parçalar, geniş omuzlu deri ceketler, göz alıcı aksesuarlar ve ince dikiş detaylarına sahip elbiseler oluşturuyor. Koleksiyonun güçlü parçaları arasında ise Mugler’in ikonik kesiminden oluşan ceket takımlar ile tüm vücudu saran ve bele vurgu yapan elbiseler yer alıyor.


Erkek giyim yelpazesinde ise yıldız işlemeli transparan üstler ve korseli atletlerle eşleştirilecek deri parçaların yanı sıra çeşitli denim parçalar ve aksesuarlar da yer alıyor.

Mugler ruhunun her zaman temelini oluşturan cinsiyetler arası akışkan stil tasarımları şeffaf eldivenler, taytlar, çantalar ve eşarplar ile tamamlanıyor. Aksesuarlarda ise gözyaşı damlalarından ikonik Mugler yıldızına kadar değişen farklı oranlarda ve şekillerde gümüş ve altın gövdeli zincirler, küpeler ve kolyeler yer alıyor.

"Bu koleksiyon, House of Mugler için bir dönüm noktası - tarihimizi ve bugün bizim için değerli olan parçaları kutlama şansımız. Bu iş birliği, tulumlar, bodycon elbiseler, denim, muhteşem takılar ve farklı aksesuarlardan oluşan imza parçalarımızın çoğunu içeriyor.’’ -Casey Cadwallader, Mugler Kreatif DirektörüKoleksiyonun "arşiv" bölümü, Manfred Thierry Mugler tarafından yaratılan ve Casey Cadwallader tarafından yeniden yorumlanan 80'ler ve 90'ların en büyük modellerine bir saygı niteliğinde... Her parça, kurucunun mirasını temsil ediyor ve Thierry Mugler'ın imzasını taşıyan özel bir etiketle geliyor.


“Casey ve Mugler ekibi, House of Mugler’in ikonik parçalarını sunarken inanılmaz derecede cömert davrandılar. Koleksiyon aynı zamanda H&M'in modayı paylaşma ve demokratikleştirme felsefesini de bünyesinde barındırıyor.” -Ann-Sofie Johansson, H&M Kreatif Danışmanı.

 
Koleksiyon 11 Mayıs 2023 tarihinden itibaren Türkiye’de sadece H&M İstinye Park mağazasında ve hm.com’da online olarak satışa sunulacak. Daha detaylı bilgi için www.hm.com/magazine adresini ziyaret edebilirsiniz.


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.