Arzu Kaprol'den Yeni Koleksiyon: HumanAi

Arzu Kaprol, BRICKS+ Fashion Summit'te yeni koleksiyonunu tanıttı

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 04 Aralık 2023
Arzu Kaprol'den Yeni Koleksiyon: HumanAi

Moskova’da gerçekleşen BRICKS+ Fashion Summit, moda ve teknolojinin kesişim noktasında yer alıyor. Etkinlik, moda endüstrisinin geleceğini şekillendirmek için teknolojinin gücünü nasıl kullanabileceğimizi tartışıyor. BRICS+ Fashion Summit, Brezilya, Hindistan, Çin, Endonezya, BAE ve Güney Afrika gibi katılımcı ülkelerin moda perakende sektör liderlerini bir araya getirerek, moda dünyasına ve teknolojik gelişmelere ışık tutuyor. Bu alanda Türkiye’yi sahnede temsil eden isim ise Arzu Kaprol oldu. İzleyiciler arasında BRICKS+ ülkelerinden moda dünyasının temsilcileri, Rus celebrity ve influencerlar yer aldı. 

Defilede Kaprol, insanlığın geleceğini şekillendirmek için tasarımın gücünü nasıl kullanabileceğimizi gösteren koleksiyonunu sergiledi. Kaprol'un koleksiyonunda, insan bedeninin ve zihninin potansiyelini keşfeden tasarımlar yer aldı. Koleksiyonda, hareketi ve esnekliği vurgulayan güçlü tasarımlar izleyicilerden tam not aldı. İnsanlığı kutlayan "HumanAi" koleksiyonu, dünyanın her yerindeki güçlü ve bağımsız kadınları temsil ediyor. İnsanlık ve yapay zekâ kavramlarını harmanlayan koleksiyon, insan olmanın değerlerini teknolojinin sonsuz olanaklarıyla buluşturuyor. Defile kapsamında arka planda sergilenen video da yine AI tarafından bu koleksiyon için özel tasarlanan grafik düzenlemeleri izleyicilerle buluşturdu. 

Yapay zekâ teknolojisinin hayatımızdaki önemi giderek artarken Arzu Kaprol'un "HumanAi" koleksiyonu da yenilikçi tasarım ve desenleriyle göz kamaştırıyor. Yapay zekanın giderek artan varlığı karşısında insan dokunuşunu ön plana çıkaran Arzu Kaprol, koleksiyonu için benzersiz bir terim olan "HumanAi"yi kullanıyor.

HumanAi koleksiyonu, zıt detayları çapraz silüetlerle ustaca harmanlayarak zahmetsizce zamansız bir estetik yaratıyor. HumanAi koleksiyonunda yer alan, detaylarda özgünleşen, ince işçilikli tasarımlara, moda tutkunlarını kadınlığın özünü kutlayan bir dünyaya taşıyor. 

Arzu Kaprol 

Defilenin ardından 30 Kasım günü düzenlenen panelde ise Kaprol, teknoloji ve moda dünyasının birlikteliğine değindi. "Dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için tasarımın gücünü kullanmalıyız. Tasarım, insanlığın geleceğini şekillendirmek için bize güçlü bir araç sunuyor. Sürdürülebilir bir dünya yaratmak ve insanlık için sağlıklı bir gelecek sağlamak, sürdürülebilir düşünmeyi gerektirir.” inancından yola çıktığını sözlerine ekleyen Kaprol, sürdürülebilir moda geleceğinin önünü açmaya devam ediyor.

 


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.