AUDREY HEPBURN’ÜN KİŞİSEL MODA KOLEKSİYONU AÇIK ARTTIRMADA

Ünlü ikonun en sevilen kıyafetleri, aksesuarları ve film parçaları bu ay açık artırmaya çıkıyor.

Audrey Hepburn’ün kişisel koleksiyonu Christie’s tarafından Londra’da bir açık artırmaya çıkıyor.

Hepburn’ün sevilen kıyafetleri ve aksesuarlarının yanı sıra ikonik filmlerinden parçalar ve fotoğraflar da bulunacak.

500 parça içerecek olan koleksiyonun her parçasının £80,000’a kadar ulaşabileceği tahmin ediliyor. Fiyatlar oldukça şaşırtıcı gelebilir ancak açık artırma Audrey Hepburn’ün 40 senelik Hollywood kariyerinin bir sembolü olacak. Aynı zamanda Audrey Hepburn’ün oğulları Sean Ferrer ve Luca Dotti’ye bıraktığı bu parçalar ilk defa satışa çıkıyor ve ünlü oyuncunun hayranlarına çok nadir bir fırsat veriliyor. 

Givenchy Couture, Mavi Kloş ElbiseMeredith Etherington-Smith, açık artırmanın Yaratıcı Danışmanı, bu koleksiyonun dünya çapında bir ilgi uyandıracağına inanıyor. 

Givenchy Couture, Tüylü Siyah Saten Elbise“Audrey Hepburn’ü her yerde görüyorsunuz, onun tarzının üstüne kimse çıkamaz, Audrey’i yeni tanıyan nesiller bu açık artırma ile ona daha çok hayran olacaklar.” diyen Meredith Etherington-Smith Audrey Hepburn’ün asla unutulmayacağına inanıyor. Online olarak da teklif verilebilecek olan koleksiyon 19 Eylül’de açılıyor. Günümüz tarzına da uyan parçalar arasında Burberry trençkot, Valentino paltosu ve Salvatore Ferragamo topuklu ayakkabıları yer alıyor. Audrey Hepburn’ün yakın arkadaşı Hubert de Givenchy’nin kendisine hediye ettiği parçalar da bu koleksiyonun en gözde kıyafetleri sayılabilir. Koleksiyon içinde Audrey Hepburn’ün en çok sevdiği parça Givenchy’den siyah bir kokteyl elbise. 1963’te Charade filmi için tasarlanan elbiseyi Hepburn film bittikten sonra da giymeye devam etmiş. Etherington-Smith bu elbisenin £50,000-£80.000 arasına satılacağını tahmin ediyor.

Givenchy, İki Parça Siyah Saten ElbiseAudrey Hepburn her kadın gibi bir ayakkabı tutkunuydu “Eğer mükemmel ayakkabılara sahipseniz, geri kalan hiçbir şeyin önemi yok,” diyen ünlü oyuncunun en sevdiği ayakkabıları da bu koleksiyonda bulmak mümkün. Kıyafetlerin ve kendisi için tasarlanan özel mücevherlerin yanı sıra koleksiyonda en önemli parçalardan biri Diana Vreeland’in kendisi için yazdığı bir mektup. Bir dergi kapağına çıktıktan sonra Audrey Hepburn’e 1971 yılında yazdığı mektupta “Var olan en çekici yaratılış,” diyerek Diana Vreeland hala herkesin katıldığı bir cümleyi öne sürmüş. 

Audrey Hepburn'ün 'The Nun's Story' Galasında taktığı taçAçık artırma 19 Eylül’de online başlatılacak ve 27 Eyül’de Christie’s King Street’te ziyaretçilere açılacak. 3 Ekim’e kadar sürecek olan açık artırmadaki parçalar 23 Eylül’de sergi olarak halka açılacak..