BALENCIAGA, YEEZY GAP İLE İŞ BİRLİĞİ YAPIYOR

“Yeezy Gap Engineered by Balenciaga”

İki markanın veya iki tasarımcının iş birliği yaptığını duymuştuk ancak üç yollu bir partnerliği ilk defa duyuyoruz! 2022’ye bir sürprizle başlayan Balenciaga Kreatif Direktörü Demna Gvasalia, Yeezy Gap ile bir projede çalışacağını duyurdu. “Yeezy Gap Engineered by Balenciaga” etiketine sahip olacak bu yeni koleksiyon önümüzdeki sene Haziran’da satışa sunulacak. Kanye West, Gap ve Balenciaga’nın bu ortaklığının neler getireceğini 2022 yaz aylarında göreceğiz!

Geçtiğimiz sene Gap ile uzun dönemli bir iş birliği yaptığını duyuran Kanye West, ilk olarak Haziran 2021’de bir puffer mont satışa sunmuştu. Oldukça popüler olan ve ikinci el sitelerinde satış fiyatının çok üstünde yeniden satılan Yeezy Gap montunun ardından Eylül 2021’de ise bir sewatshirt tanıtılmıştı. 52 senelik tarihinde en çok satış yaptığı günü duyuran Gap, bunun Kanye West iş birliği sayesinde olduğunu belirtmişti. 

Geçtiğimiz Cuma günü kısa bir basın açıklaması paylaşan Yeezy Gap, “Bu eşi benzeri olmayan koleksiyon Ye’nin eşsiz vizyonununu neslimizin en etkili tasarımcılarından biri olan Demna ve ikonik Amerikan markası Gap ile buluşturuyor,” dedi. (Geçtiğimiz Ekim ayında Kanye West, resmi olarak ismini Ye olarak değiştirmişti.)

Gençlik yıllarında Chicago’da bir Gap mağazasında çalışan Kanye West, 2020’de marka ile 10 senelik bir anlaşma imzalamıştı. Marka iş birliklerinin hala oldukça popüler olduğunu kanıtlayan Gap Balenciaga projesi, şimdiden birçok moda severin ilgisini çekmeyi başardı. West’in ‘Donda’ adlı en son albümünde Kreatif Direktör olarak çalışan Demna Gvasalia ile Kanye West’in arkadaşlıkları oldukça güçlü. Demna Gvasalia’nın Balenciaga için ilk Couture koleksiyonu için Paris’e giden Kanye West, şimdi ise farklı bir proje için arkadaşı ile yeniden bir araya gelmiş oluyor.