BALENCIAGA’DAN YENİ BİR “IT-SNEAKER” DAHA

Treking ayakkabıları sokağa iniyor!

Balenciaga çıkardığı her yeni parça ile manşet olmayı başarıyor! 6 ay önce çıkardığı Triple-S sneakerları ile ‘dad sneaker’ furyasını başlatan ünlü marka, şimdi de yepyeni bir sneaker modeli ile geliyor.

 

Sonbahar- Kış 2018 defilesi için 3D printing teknolojisini kullanan ünlü marka, ilk unisex defilesinde gösterdiği sneakerları ile akıllara kazınmıştı. Treking ve hiking ayakkabılarının sokak modasında görülmeye başladığı şu günlerde, Balenciaga da bu trendi yeni sneaker modeline yansıttı. Koşu ve hiking ayakkabılarının özelliklerini taşıyan ‘Track’ adlı sneaker, aynı zamanda günlük kullanım için de uygun. Yani koşuya giderken giydiğiniz yeni Balenciaga sneakerlarını arkadaşlarınızla bir öğle yemeğinde de giyebilirsiniz! 

Koruyucu panelleri, rahat ve yastıklı tabanı gibi teknik özellikleri ile profesyonel bir spor ayakkabısını aratmayan ‘Track’ sokak stili şıklığında da gözden kaçmayacak. Yedi farklı renk kombinasyonunda tasarlanan yeni sneakerların 5 modeli erkekler, 2 modeli ise kadınlar için üretildi.  ‘Ugly Dad Sneaker’ trendini başlatan Balenciaga Kreatif Direktörü, Demna Gvasalia’nın yeni tasarımının kısa sürede tükeneceği tahmin ediliyor. Bu nedenle sezonun “it” sneakerını giymek istiyorsanız, elinizi çabuk tutun deriz!.