BALLY’NİN YENİ BİR KREATİF DİREKTÖRÜ VAR!

Moda dünyasındaki değişimler bu sene de devam ediyor…

JAB Holding’in sahip olduğu Bally markasının yeni bir kreatif direktörü var! İlk koleksiyonunu İlkbahar 2023 sezonunda gösterecek olan Rhuigi Villasenor, 2017’de markadan ayrılan Pablo Coppola’nın yerine geliyor. 

Manilla’da doğan Villasenor, Rhude markasının kurucusu ve Kreatif Direktörü olarak çalışıyordu. Rhude markasındaki tasarım çalışmalarına devam edecek olan Villasenor, Bally markasının tasarım dizginlerini de eline alıyor. “Son üç yılda, pozisyonumuzu yeniden oluşturduk,” diyen Bally CEO’su Nicolas Girotto, “Bu güçlü temeller, İsviçreli kimliğimizi ve köklerimizi kucaklıyor ve hedeflerimiz doğrultusunda ilerlememizi sağlıyor. Bu dönüşüm noktasında doğru adayı Rhuigi ile bulduk ve Bally’i sonraki adımlarına taşımaya hazırız” diye ekledi. Villasenor’un yaratıcı vizyonunu kutlayan Girotto, Bally’nin köklerine bağlı kalarak çok daha modern ve güncel bir marka olacağını belirtti. “Doğal yaratıcılığının ve enerjik ruhunun onu sektörün en büyük fikir üreticilerinden ve topluluk oluşturucularından biri haline getirmesinden heyecan duyuyorum. Rhuigi'nin Bally'nin tarihine ilişkin derin anlayışı, İsviçre yaşam tarzına yönelik belirgin bir takdirle birleştiğinde, markanın geleceğe taşınmasında etkili olacaktır,” diyen Girotto, yeni Bally dönemi için heyecanlı olduğunu ekledi. 

Güncel tasarım bakış açısı ile Kendrick Lamar ve Jay-Z gibi isimlerin tercih ettiği bir isim haline gelen Villasenor, Rhude markasını 2015’te kurmuştu. Rahat takımları, sokak stili anlayışı ve bandana desenleri ile ünlü dünyasında favoriler arasına yerleşen Villasenor, İlkbahar 2022 koleksiyonu için Los Angeles’ta olimpik bir havuzun kenarında bir şov düzenlemişti. Araba üreticisi McLaren’dan Thierry Lasry’e kadar birçok farklı sektörden isim ile iş birliği yapan Villasenor’un Bally’e genç ve dinamik bir tarz getireceği düşünülüyor.