BEBEKLERE SÜRPRİZ VAR!

Yeni doğan bebeklere özel hediye seçenekleri ile Flower Stork karşınızda!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 27 Mayıs 2014
BEBEKLERE SÜRPRİZ VAR!

Hepsi de tasarım harikası çiçek buketlerinin, cupcake'lerin, lolipop ve pasta dilimlerinin; koklanmak ya da yenmek için olduklarını zannetmeyin! İçlerinden tatlımı tatlı bir bebek giyim koleksiyonu çıkıyor. Selin Tokgözlü “Flower Stork”u, klişe hediyelerden sıkılan annelere armağan ediyor.

Meraklı, tutkulu, işine aşkla bağlı, hayat dolu bir insan, Selin Tokgözlü. Keşfetmeyi çok seviyor. Geçmişte marka yöneticiliği yapan, yıllar boyunca farklı disiplinlerden birçok tasarım ve markayla haşır neşir olan Selin Tokgözlü; dokunduğu her ürünün renginden, estetiğinden ve dokusundan etkilendiğini anlatıyor. Çalıştığı veya keşfettiği her markaya çocukluğundan gelen sanat ve tasarım aşkıyla yaklaşan Tokgözlü, yepyeni bir bebek markasıyla tanıştırıyor bizi. “Flower Stork”, şaşırtan sunumlar eşliğinde anne ve bebeklerle buluşurken; Tokgözlü'nün stil anlayışını ve gustosunu da çok iyi yansıtıyor.

Flower Stork markasını Türkiye'ye getirdiniz. Nasıl tanıştınız onunla?

Fikri çok kuvvetli, stil sahibi ve özgün bir marka Flower Stork. Çok esprili şeyler yapıyorlar. Bir gün bir arkadaşım doğum yaptı ve ona alacak uygun bir hediye bulamadım; sonra Flower Stork'u hatırladım ve “en iyisi ben bu markayı getireyim” dedim. Bunu takiben de Flower Stork ürünlerini sattığım agumigu.com'un temelleri atıldı.


Anneler neden Flower Stork'u tercih edecekler? Markanın benzerlerinden farkı ne?

Öncelikle her şey yüzde 100 natürel pamuklu. Avrupa standartlarında, tüm güvenlik testlerinden geçirilmiş, İngiltere'de üretilen tulum, body, çorap, önlük gibi kıyafetleri içeriyor. Bir basic bebek kıyafet markası. Tüm ürünler 3-6 aylık yeni doğan bebekler için İngiltere'deki Flower Stork atölyelerinde elde yapılıyor.


Hem sağlıklı hem de sürprizli...

Klişe hediyelerden sıkılan ve iyi bir bebek hediyesi markası arayanlara bir cevap aslında. Stil sahibi ve akılda kalıcı bir “Hoş geldin” demek isteyen herkese, bebeğine yumuşacık kıyafetler almak isteyen annelere hitap ediyor.

 

~Ürünlerin özel bir tasarım eşliğinde sunulması da markayı ayrıca cezbedici hale getiriyor.

Evet, ürünler kimi zaman bir buket, bazen kocaman bir pasta, bazen de cupcake olarak karşımıza çıkıyor. Kek dilimleri ve lolipoplar da var koleksiyonda. Hastane odalarına giremeyen gerçek çiçeğe çok iyi bir alternatif aynı zamanda Flower Stork'un tüm ürünleri. www.agumigu.com da bu anlamda yeni annelerin çiçekçisi oluyor diyebiliriz; üstelik kullanılabilir çiçekler bunlar.

 

BU ÜRÜNLERE NASIL ULAŞACAKSINIZ?

Selin Tokgözlü, Flower Stork resmi online satış noktası olan www.agumigu.com'u iki ay önce hayata geçirdiğini anlatıyor: “Site üzerinden hem online, hem de telefonla sipariş verilebiliyor. İstanbul içi, tercihe ve talebe göre aynı gün hızlı teslimat yaptığımız da oluyor. Hediyeler uzak bölgelere en fazla dört günde ulaşıyor.” 

Flower Stork, daha çok baby shower ve doğum hediyesi olarak tercih ediliyor. Hastanelere ve eve sürpriz hediye olarak gönderilebiliyor. Koleksiyonda kız, erkek, üniseks ve ikizler grupları yer alıyor. Flower Stork; yüksek kaliteli tekstil ürünlerinden oluşması, tasarımı, dünyada satışa sunulduğu noktalar, el yapımı olması gibi pek çok özelliğiyle değerlendirildiğinde lüks hediye kategorisinde ama aynı zamanda da ulaşılabilir. Ürünler, 20tl-330tl arasında değişiyor. Yurt dışında Harrods'da satılıyor. Pek çok kez “Gift of the year” (yılın hediyesi) ödülünü alan marka, ayrıca Avrupa'nın belli başlı bebek butiklerinde de mevcut. www.agumigu.com “Teddy Box”, ürünler dışında bebeğe ilk oyuncağını da hediye ediyor. Selin Tokgözlü, geçmişte Republica, Haaz Design Gallery ve 34 dergisinin yaratıcısı Murat Patavi'yle çalıştı. Pek çok yabancı markanın Türkiye'ye gelmesi sürecinde sorumluluk aldı.

SELİN MİLOŞYAN

fotoğraflar: M E R V E A ĞA Z A T


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.