BELLA HADID VICTORIA’S SECRET'A GERİ DÖNDÜ

VS Collective'in yeni üyesi Bella Hadid oldu!

Bella Hadid Victoria’s Secret’a geri döndü. 2016, 2017 ve 2018’de markanın ikonik defilesinde yürüyen Hadid, 2020’de Victoria’s Secret ile tüm ilişkisini kesmişti. New York Times’ın haberine göre modellerin vücutlarına uygunsuz yorumlarda bulunan ve taciz ile suçlanan Victoria’s Secret Pazarlama Direktörü Ed Razek’in zamanında Bella Hadid için de aynı şeyi yaptığı belirtildi. Bu nedenle Victoria’s Secret ile iş ilişkisini kesen Bella Hadid, geçtiğimiz günlerde VS Collective insiyatifi ile markaya dönüş yaptığını duyurdu. 

Tüm söylemleri reddeden Ed Razek, Victoria’s Secret’ın grup markası L Brands’den ayrılmış ve markanın yeni bir pazarlama stratejisi benimsemesini sağlamıştı. Şimdi ise bu stratejiye Bella Hadid de dahil oluyor. Hailey Baldwin, Priyanka Chopra, Megan Rapinoe, Naomi Osaka ve daha birçok ismin yer aldığı VS Collective insiyatifi, farklı geçmişlerden, bedenlerden ve profesyonel kariyerlerden kadınları bir araya getiriyor. 


“Beni geri dönmeye çeken şey, onların bana gelmeleri ve bana Victoria’s Secret’ın perde arkasında çok büyük bir şekilde değiştiğini kanıtlamalarıydı” diyen Bella Hadid, “VS Collective’e katılmak gerçekten gücümü geri almak ve vücudum üzerindeki güce sahip çıkmak ile ilgiliydi” diye ekledi. 

2018’de Victoria’s Secret için son bir kez yürüyen Bella Hadid, aynı sene Rihanna’nın ilk Savage x Fenty şovunda yer almıştı. “İlk defa bir podyumda gerçekten seksi hissettim” diyen Hadid, “Fenty’i ilk yaptığım zamanlarda iç giyim defilelerinde yer alıyordum ama hiç bu kadar güçlü hissetmemiştim” diye eklemişti. Birkaç sene içerisinde Victoria’s Secret’ın oldukça büyük değişimler geçirdiğini söyleyen Hadid, “Hepimiz, yani modeller Paloma Elsesser, Adut Akech… Erkeklerin erkekler için yürüttüğü bir şirket ve eskiden hissettiklerimizin aksine sete gittiğimiz zaman gördüğümüz desteğe minnettar oluyoruz” dedi.

Victoria’s Secret için bir koleksiyon bile tasarlayabileceğinin ipuçlarını veren Hadid, “Eskiden, kampanyalar için Victoria’s Secret ile çalışmıyordum, sadece şovda yürüyordum. Ve şov, bir kadının tüm değerini, aslında sana yeterince iyi olup olmadığını söyleyen üç erkeğin eline vermesi gerçekten zor olan bir şeydi” dedi. 2021’de markanın değerlerinin farklı olduğuna inanan Bella Hadid, VS Collective ile geleneksel güzellik standartlarının aksine tüm kadınların temsil edildiğini hissettiğini belirtti.