BELLA HADID’E SPREY BOYADAN ELBİSE YARATILDI

Moda teknolojisi Coperni podyumunda…

Buse Saray BUSE SARAY 02 Ekim 2022
BELLA HADID’E SPREY BOYADAN ELBİSE YARATILDI

Coperni’nin arkasındaki beyinler Sébastien Meyer ve Arnaud Vaillant, markanın 2023 İlkbahar/Yaz koleksiyonu için moda teknolojisinin sınırlarını zorladı.

Bella Hadid, Coperni'nin Paris Moda Haftası defilesinde alışılmadık bir görünüm sergiledi ve sadece beyaz bir külot ve bir çift topuklu ayakkabı ile sahneye çıktı.Yetenekli yaratıcılar, defile sonunda 10 dakikalık bir performansla, podyumdaki Bella Hadid’in vücuduna doğrudan püskürtülen malzeme ile minimalist Coperni slip elbiseyi yarattı. Malzeme geleneksel sprey boya değil, sonunda gerçek kumaşa benzer bir şey oluşturan lateksten yapılmış lifli ince bir malzemeydi.Bu büyük fütüristik görünüm, sertleşerek giyilebilir tekstile dönüşen, bir kutudan püskürtülen patentli bir malzeme olan Fabrican kullanılarak yapıldı.

Coperni'nin sergisi Paris'teki Musée des Arts et Métiers'deki Salle des Textiles'da yapıldı. Tekstil oluşturmak için lateks üzerine püskürtme tekniği Dr. Manel Torres tarafından icat edildi.

Vaillant, “Bu anı Dr. Torres'e adamak istedik çünkü yaptığı şeye çok saygı duyuyoruz” dedi. "Performansı onun yönetmesinin kesinlikle gerekli olduğunu hissettik. Bize göre bu, deneyimi daha da büyülü kılıyor."

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.