BERNARD ARNAULT (KISA BİR SÜRE İÇİN) DÜNYANIN EN ZENGİNİ OLDU

LVMH CEO’su Arnault, Amazon kurucusu Jeff Bezos’u geçti!

Fransız milyarder Bernard Arnault, Pazartesi günü kısa bir süre için dünyanın en zengin ismi oldu. LVMH’in CEO’su ve hissedarı olan Arnault, Amazon kurucusu Jeff Bezos’u geçerek Pazartesi gününü dünyanın en zengin insanı olarak geçirdi. Forbes listesinde öne çıkan Arnault, gün sonunda zirveyi yeniden $110.1 milyar ile Bezos’a devretti. Yine de Microsoft kurucusu Bill Gates’in $107.8 milyar servetini geçen Arnault, $109.3 milyar ile dünyanın ikinci en zengin isnanı. 

LVMH’in stok değeri sayesinde geçtiğimiz Kasım ayında birkaç defa Gates’i geçen Arnault, Tiffany & Co.’yu satın alması ile beraber iki gün içerisinde $3.3 milyar daha zengin oldu. 

Forbes’un Kasım sayısının kapağı olan Arnault, 1970’li yıllarda LVMH’i kurma sürecini anlatmıştı. $52 milyar değerindeki LVMH an itibariyle Louis Vuitton, Moet & Chandon, Christian Dior gibi 75 markanın ve dünya çapında 4,590 mağazanın sahibi. $16.2 milyar değerindeki Tiffany & Co. satın alımı ile LVMH, tarihinin en büyük işlerinden birine imza attı. 2020’nin ortasına kadar tamamlanması beklenen satış ile Arnault’un yeniden dünyanın en zengin ismi olacağı tahmin ediliyor.