BEVZA İLKBAHAR-YAZ 2022 DEFİLESİ

Okyanustan ilham alan koleksiyonda, sürdürülebilirliğe dikkat çeken detaylar kullanıldı.

Svetlana Bevza'nın kendi adını taşıyan markasının hayranları, detayları biliyor: dar ve dekolteli bir elbise,beyaz bir astar ve yumuşak bir renk paleti. New York'taki Spring Studios'ta yayınlanan bu sezonun şovu kesinlikle bu unsurlara sahipti, ancak bu sefer Bevza rahatlık alanından çıktı. Bu sefer daha canlı renklerde, özellikle turkuaz, kadife çiçeği ve bebe pembesi detaylar karşımıza çıktı.

Bevza, kendi arşivlerinden ve okyanustan ilham aldı. Deniz kabuğu büstiyerler, denizci eşarpları ve şapkaları, elbiselerin vücuduna doku ekleyen dalga benzeri dikişler ile denemeler yaptı. Belirgin denizcilik ayrıntıları oldukça açıktı; daha incelikli olanı sürdürülebilirlik hakkında bir açıklama yapmak için denizi bir başlangıç noktası olarak kullanma şekliydi. Örneğin, bazı parçaların köşeli yakaları plastik alışveriş poşetlerini andırıyordu ve Bevza'nın stüdyosunda birkaç kare, patchwork elbise kumaş artıklarından yapılmıştı. Bu patchwork elbiseler oldukça çekiciydi: giyildiğinde muhteşem bir şekilde hareket ediyorlardı ve giysiye yaklaştıkça kendini gösteren ince bir karmaşıklığa sahiptiler.


Bir diğer dikkat çekici detay ise bazı elbiselerde ve uzun hırkalarda kullanılan sütyen benzeri kopçalı kapamaydı. Bu tür zar zor bir arada tutulan hırkaları tercih eden sokak stili yıldızlarının bu parçalar için sıraya girdiklerini duyabilirsiniz. Genel olarak bakıldığında, bu sezon Bevza için her zamankinden daha hazırlıklıydı, özellikle de geçen sonbaharın harika 70'lere girmesinin ardından. Plaj kızları, gündüzleri denizci üstlerine, gece için turkuaz kabuklu bir sutyen ve alçak pantolonlara sahip olmak için can atacak.