BİR ELİN NESİ VAR?

Güzel zamanlara eşlik eden hoş bir marka

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 07 Şubat 2014
BİR ELİN NESİ VAR?<#text>


<#text> Güneş Mutlu, tasarım dünyasına adım attığında “Fatma'nın eli”ni yerleştirdiği çantalarının bu kadar popüler olacağını biliyor muydu? Tasarımcının ilham kaynaklarıyla buluşması sadece ELLE'de. Mehry Mu markasının yaratıcısı Güneş Mutlu, bir çay saatinde davet eder ilham perilerini. Moda direktörümüz Melis Ağazat ve tasarımcı Emel Kurhan'ın da aralarında bulunduğu bu ekip, tasarımcının kamerasından bizlere yansıyanlara göz atmalısınız.


<#text>


<#text> ELLE: “Fatma'nın eli” satışa çıktıktan çok kısa süre sonra trend takipçilerinin omuzlarında görülmeye başlamıştı! Bu hızlı popülarite nasıl oluştu?


<#text> GÜNEŞ MUTLU: Bağ kurulan, uzun vadede cazibesinden bir şey kaybetmeyecek, arzulanır çantalar olmasına çalıştım. Çantaların popülaritesinin, tasarımlarımdaki sıcaklık ve işlevsellikten geldiğini düşünüyorum. Ancak bunun sürmesi için kalitede sürekliliğe önem verdik. Markaya yakın duran bilinen isimler kadar; tanımadığımız Mehry Mu sahipleri de marka elçilerimiz. Dolayısıyla çeşitli kanallar ve projelerde ilişkileri hep sıcak, markamızı ulaşılabilir tutmaya çalışıyoruz. Bir de tabii tasarım DNA'mız çerçevesinde kendimizi sürekli yeniliyoruz.~


<#text>


<#text> ELLE: İsim verdiğiniz çantaların sahipleriyle nasıl bir ilişkiniz var?


<#text> G.M.: Koleksiyonda “Sultan clutch” hariç tüm modeller, arkadaşlarımın ismini taşıyor. Bu artık hem uğurum gibi oldu, hem de bence çantalara kişilik kazandırıyor. Rez, Fatma'nın elini seven arkadaşım Rezzan'dan; Melo, vintage ve feminen tarzıyla tanınan Melis Ağazat'tan; Minku'ysa New York-İstanbul arası mekik dokuyan stil danışmanı arkadaşım Sanem'den geliyor. Koleksiyona en son eklenen, altın nakış işlemeli Aysh bag, arkadaşım Ayşecan'ın ismini aldı.


<#text>


<#text> MU'NUN İLHAM PERİLERİ


<#text> ELLE: Bu hoş birliktelikten bahsedebilir misiniz? Fikir nasıl ortaya çıktı?


<#text>
G.M.: Emel Kurhan'la sohbet ederken ortaya çıktı. Mehry Mu'nun; yaratıcı ve üretken kadınlarla bağını, gerçek kullanıcılarıyla temasını çok doğal şekilde anlatabilmek istiyordum. Bunu da en güzel, bir “photo booth” (fotoğraf kabini) çekimi yaparsak başarırız diye düşündük. “Mu Muse” dediğim isimleri belirlemek çok kolay oldu. Ağırlıklı olarak yaratıcı alanlarda çalışan, işinde başarılı, modern ve stil sahibi kişilerle çalışmak istedim. Bir cuma öğleden sonrası bol sohbet eşliğinde eğlenceli bir çekim yaptık. Sanki gerçekten metrolarda bulunan bir fotoğraf kabinine girip çekmişiz doğallığında oldu. Mehry Mu'nun; kendisini çok ciddiye almayan, geçirilen güzel zamanlara sadece eşlik eden hoş ve güzel bir marka olarak bilinmesini isterim. Dolayısıyla bu doğal ve özel kadınlarla tam da bu hissi yakaladığımıza inanıyorum. Ve tabii çok eğlendik!


<#text>
Sıla GÜVEN

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

ELLE Şubat sayısı Çıktı!

Bu ay kapağımızda 2024'e farklı ve çok heyecanlı başlangıçlarla giren Eda Ece var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.