BİR ELİN NESİ VAR?

Güzel zamanlara eşlik eden hoş bir markaGüneş Mutlu, tasarım dünyasına adım attığında “Fatma'nın eli”ni yerleştirdiği çantalarının bu kadar popüler olacağını biliyor muydu? Tasarımcının ilham kaynaklarıyla buluşması sadece ELLE'de. Mehry Mu markasının yaratıcısı Güneş Mutlu, bir çay saatinde davet eder ilham perilerini. Moda direktörümüz Melis Ağazat ve tasarımcı Emel Kurhan'ın da aralarında bulunduğu bu ekip, tasarımcının kamerasından bizlere yansıyanlara göz atmalısınız.

ELLE: “Fatma'nın eli” satışa çıktıktan çok kısa süre sonra trend takipçilerinin omuzlarında görülmeye başlamıştı! Bu hızlı popülarite nasıl oluştu?
GÜNEŞ MUTLU: Bağ kurulan, uzun vadede cazibesinden bir şey kaybetmeyecek, arzulanır çantalar olmasına çalıştım. Çantaların popülaritesinin, tasarımlarımdaki sıcaklık ve işlevsellikten geldiğini düşünüyorum. Ancak bunun sürmesi için kalitede sürekliliğe önem verdik. Markaya yakın duran bilinen isimler kadar; tanımadığımız Mehry Mu sahipleri de marka elçilerimiz. Dolayısıyla çeşitli kanallar ve projelerde ilişkileri hep sıcak, markamızı ulaşılabilir tutmaya çalışıyoruz. Bir de tabii tasarım DNA'mız çerçevesinde kendimizi sürekli yeniliyoruz.