BIRKENSTOCK SÜRPRİZ İŞ BİRLİKLERİNİ AÇIKLADI!

Valentino ve Rick Owens, Birkenstock ile iş birliği yapıyor!

Birkenstock son dönemlerin en çok aranan iş birliği yıldızı! Spot ışıkları altındaki ünlü terlik markası en son olarak Valentino ve Rick Owens ile iş birliklerini açıkladı.

 

Yeni bir koleksiyon için Birkenstock ile bir araya gelen Valentino, tasarımları Paris Erkek Moda Haftasında görücüye çıkardı. İki farklı model tasarlayan Valentino Kreatif Direktörü Pierpaolo Piccioli, ‘VLTN’ logosu olan siyah deri ve vinil kırmızı iki terlik çıkardı. Çoraplar ile kombinlenen yeni tasarım hakkında konuşan Piccioli, “Birkenstock ile işbirliği yapmaya karar vermemin sebebi, markanın günlük bir seçim olması. Ne giyerseniz giyin, kim olursanız olun, hangi cinsiyet ve sosyal geçmişiniz olursa olsun, kaç yaşında olursanız olun, stiliniz ne olursa olsun, modayı umursayıp umursamasanız bile Birkenstock uluslararası bir dil haline geldi. Markamızın DNA’sını böylesine değişken bir konsept ile bir araya getirme fikrine bayıldım. Bu herkesin giyebileceği bir ürün,” dedi. 


Bununla kalmayan Birkenstock, iş birliği portfolyosuna Rick Owens’ı da ekledi. Erkek Sonbahar 2019 koleksiyonundan sonra Le Bon Marché’de satışa sunulan Rick Owens X Birkenstock koleksiyonu, 8 Şubat’a kadar mağazada satılacak ve daha sonra internetten satın alınabilecek. 23 Ocak’ta Hong Kong’da ve 25 Ocak’ta Şanghay’da pop-up mağazaları açmayı planlayan Owens, yeni işbirliğini bu mağazalarda satışa sunacak. 

Arizona sandaletini yeniden tasarlayan Owens, gümüş ve altın rengi tasarımları ile dikkat çekiyor. Rotterdam sandaletine kendi tasarım estetiğini katan ünlü tasarımcı, Birkenstock ile işbirliği yapan modacılar arasında yer aldı! 


.