Blumarine'in Yeni Kreatif Direktörü Walter Chiapponi Oldu

Tod's markasının eski tasarımcısı, ilk Blumarine koleksiyonunu Şubat 2024'te Milano Moda Haftası'nda tanıtacak.

Buse Saray BUSE SARAY 02 Kasım 2023
Blumarine'in Yeni Kreatif Direktörü Walter Chiapponi Oldu

Dikkat çeken İtalyan Y2K markası Blumarine, Walter Chiapponi'nin markanın kreatif direktörü olarak atandığını duyurdu. Tod's markasının eski tasarımcısı, markayı yeni bir döneme taşıyacak ve ilk Blumarine koleksiyonunu Şubat 2024'te Milano Moda Haftası'nda sergileyecek. Markanın ekim ayının sonlarında ayrılan kreatif direktörü Nicola Brognano, Blumarine'e 90'ların tarzına dayalı çekicilik statüsünü kazandıran kişiydi.
Walter Chiapponi, 1990'ların moda tasarımını inceledi ve IED Istituto Europeo di Design'dan mezun olduktan sonra kariyerine Alessandro Dell'Acqua'nın N°21 markasında başladı. Tasarımcıyla yakın bir şekilde çalıştı ve Givenchy, Valentino, Gucci, Miu Miu ve Bottega Veneta gibi sektörün önde gelen markalarıyla birlikte çalıştı. Chiapponi, bu yılın başlarında Tod's'dan ayrıldı ve son koleksiyonunu Eylül'de Milano Moda Haftası'nda sergiledi.

Yayınlanan bir açıklamada, Blumarine'in ana şirketi olan Eccellenze Italiane'nin Direktörü Marco Marchi şunları söyledi: “Uluslararası olarak tanınmış yeteneği ve ince stil duyarlılığı ile Walter Chiapponi'nin, Blumarine'e yeni bir enerji getireceğine ve aynı zamanda markanın olağanüstü mirasına saygı göstereceğine inanıyorum. Walter ile yeni ve önemli bir bölüm yazmaktan gurur duyuyorum.”

Chiapponi ise şunları söyledi: "İkonik bir İtalyan markasının kreatif direktörü olarak atanmış olmaktan dolayı çok mutluyum. Zaman içinde hafiflik ve yaratıcılık tarafından tanımlanan bir kadınlık fikrini çizen bu markaya katkıda bulunma olasılığı, benim için yeni heyecan verici ve önemli ufukları kucaklama fırsatıdır. Kendi vizyonumu genişletme ve sanatsal ifadeye anlam katma şansını geri kazanma fırsatıdır."SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.