BOB GELDOF GELİYOR!

BOB GELDOF GELİYOR!

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 16 Aralık 2014
BOB GELDOF GELİYOR!

Marka Konferansı bu yıl 15. Yılını kutluyor. 18-19 Aralık tarihleri arasında birçok ünlü ismi ağırlayacak olan konferansın katılımcıları arasında Bob Geldof da olacak.

Hilton Bomonti'de, iş dünyası ve moda markalarını bi araya getirecek olan konferans, günümüzün vazgeçilmez yaşam alanlarına dönüşen kentlerin geleceğinden, moda dünyasında ayakta kalabilmenin zorluklarına; müziğin ve yaratıcılığın ilişkisinden ‘akıllı lüks' kavramına kadar markaların hayata dokunan yenilikleri ve onların geleceğini şekillendirecek fikirlere yer vermeyi amaçlıyor.

Büyük aktivist ve müzisyen Bob Geldof konferansa katılan tek büyük isim değil. Ünlü model Lily Cole'ün de aralarında olduğu, tüm dünyada uzmanlıklarıyla ün yapmış 32 isim, iki gün boyunca özel hazırlanmış içeriklerini sunmak üzere yüksek temposu, teknolojisi ve tasarım gücüyle seyircisini etkilemeye hazırlanan MARKA 2014 sahnesinde yer almaya geliyor.

Dikkat çeken bazı oturumlardan birkaçı şöyle;

Kentlerin geleceği nasıl olacak?


Mimarlık dünyasının en prestijli ödüllerinden Pritzker Mimarlık Ödülü'nü alan ve Time dergisi tarafından dünyanın gidişatını en çok etkileyen 100 kişi arasında gösterilen Rem Koolhaas, kentlerin geleceğini aktararak yeni bir bakış açısı sunacak.Her zaman umut var: Band Aid 30Dünya çapında bir rock star, müzik dünyasında bir efsane, önemli bir iş adamı ve her şeyin ötesinde dünyanın en etkili konuşmacılarından biri olan Sir Bob Geldof, üçüncü kez MARKA sahnesinde. Afrika'da yaptığı çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Sir Bob Geldof, bu kez dünyayı tehdit eden tehlikeli Ebola virüsüne karşı da savaşma kararı aldı. 30 yıl aradan sonra Band Aid'i tekrar bir araya getirme hikayesiyle MARKA 2014'te...

Gelenek ve inovasyon yoksa gelecek de yok!Tüm MARKA konferanslarının en sevilen konuşmacısı, Hublot Yönetim Kurulu Başkanı Jean-Claude Biver, iş dünyasına gelecekte var olmanın püf noktalarını aktaracak.

Hazırsan Gel


Ünlü rock yıldızı, müzisyen ve prodüktör kimliği ile bir çok işe imza atan Demir Demirkan ve haberciliğindeki başarısı kadar yorumculuğu ile özel olan Mirgün Cabas, MARKA sahnesinde. Yeni marka iletişiminde müziğin geleceğinin masaya yatırılacağı seansta katılımcılar farklı bir dünyaya yolculuk yapacak.İstanbul bir tasarım kenti olur mu?Bugüne kadar çeşitli tasarım etkinliklerine ev sahipliği yapan ve başlı başına bir tasarım bienaline sahip olan İstanbul, gerçekten bir tasarım kenti olur mu? Ayşe Arman soruyor, Bülent Eczacıbaşı yanıtlıyor.

“Öteki” olmak, zorlukları ve başarmak


Londra aristokrasisinin ünlü terziler sokağı Savile Row'un baş aktörlerinden, yaşadığımız topluma ayna tutan, 'öteki' olmayı anlatan eşsiz bir seans, benzersiz bir marka hikayesiyle Ozwald Boateng, konferansta dikkatleri üzerine çekecek.

Bir ulusun modası nasıl geliştirilir?


Londra Moda Haftası nasıl en çok konuşulanlar arasında yer alıyor? Avrupa, moda, kültür, güzellik ve stilini kimin eline bıraktı? Lady Kinvara Balfour ve Caroline Rush MARKA 2014'te bir ulusun modasının nasıl geliştiğini anlatacak.

Dijital dünyada güncel kalabilmek ve gelişmek


Gelenekselden dijital medyada geçiş yapılan bugünlerde hızlı veri akışları arasında güncel kalmak mümkün müdür? Global CCO & CEO Avrupa Millward Brown Tim Wrang'ın seansını, dijital dünyada güncel kalmanın yanı sıra, gelişmek isteyenler mutlaka izlemeli.SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.