BOTTEGA VENETA NEREDE?

İtalyan moda evi sosyal medya detoksunda!

Bottega Veneta, aniden Instagram’dan kayboldu. 2.5 milyon takipçisi olan İtalyan moda evinin 1.9 milyon paylaşımı vardı. Bottega Veneta’nın neden Instagram’dan ayrıldığı bilinmezken, ne zaman döneceği de merak edilen sorular arasında yer aldı. İnternette, “Bottega Veneta, Instagram’a veya lüks markaların sosyal medyadaki yerine mi tepki gösteriyor? Yoksa bu teknik bir arıza mı?” Gibi çeşitli sorular görürken, Veneta’dan herhangi bir temsilci bu konu hakkında bir açıklama yapmadı. 

Geçtiğimiz ay, İlkbahar 2021 şovunu beklenmedik bir şekilde sunan Bottega Veneta, Londra’daki Sadler’s Wells’de küçük bir fiziksel gösterim hazırlamıştı. Daha sonra kısa bir filme dönüştürülen bu sunum, Alman sanatçı Rosemarie Trockel tarafından bir kitap haline getirilmişti. Aralık ayında yayınlanan film ve kitabın ardından bir açıklama yapan Kreatif Direktör Daniel Lee, Bottega Veneta’nın marka kodlarına “insan dokunuşları,” eklemek istediğini dile getirmişti. 

Bottega Veneta’nın Instagram sayfalarına girmeye çalışanlar “Üzgünüz,” mesajı ile karşılaşırken, İtalyan marka aynı zamanda Twitter ve Facebook sayfalarını da kapattı. Son yılların en popüler markalarından biri olan Bottega Veneta’nın yeni stratejisi konusunda merak içindeyiz!