BOTTEGA VENETA İLKBAHAR-YAZ 2021 KOLEKSİYONU

Bottega Veneta'nın İlkbahar Yaz 2021 koleksiyonu dijital platformlardan paylaşıldı...

Bottega Veneta, “Salon 01 London” adlı filmini 14 Aralık, Pazartesi günü, saat 16:00’da internet sitesi ve tüm sosyal medya platformları üzerinden yayınladı.

Film izleyicilere 9 Ekim’de Londra’daki Sadler’s Wells tiyatrosunda sınırlı bir seyirci karşısında sergilenen Bottega Veneta İlkbahar- Yaz 2021 defilesini evlerinin konforundan en ön sıradan izleme deneyimi yaşattı.

İlk salon gösterilerinin sadeliğine atıfta bulunan boş bir sahnede çekilen filmde Bottega Veneta’nın "İz Bırakma" ilkesine uygun olarak, tiyatronun daha önceki performanslarındaki sahne dekorları kullanıldı. İçinde yaşadığımız zamanlardan, tutsaklık ile özgürlük arasındaki gerilimden, özgür ve rutin olmanın yıkıcı arzusundan ilham alan koleksiyonda rahatlık ve güven duygusu yeniden yorumladı. Koleksiyonun üzerine inşa edildiği temel kavramlardan biri de nostalji. Terzilik geleneği, el işçiliği, rahat çizgiler ve esnek kumaşların cömertçe kullanımı bunun bir yansıması olarak karşımıza çıktı.

Gardırop 01'in çantalarında kullanım kolaylığı ve fonksiyonellik ön planda olurken, farklı tarzlardaki tasarımlarla kombinlenebilen ürünler, farklı görünüm ve duyguları bir arada yaşatarak özgürlük duygusunu öne çıkardı. Rahatlık arayanlar için tasarlanan ayakkabılar dolgu topuklar, doksanların slip-on tarzı ile harmanladı..