BOTTEGA VENETA’DA DEĞİŞİM VAR

Daha önce Calvin Klein, Celine ve Maison Margiela’da çalışan Matthieu Blazy, tasarım ekibine katıldı…

Calvin Klein’ın tasarım direktörü Matthieu Blazy, Bottega Veneta’da çalışmaya başladı. Kaynaklara göre birkaç hafta önce Bottega Veneta’nın Kreatif Direktörü Daniel Lee ile beraber çalışmaya başlayan Blazy, üst düzey tasarımcı olarak görev yapıyor. 

İki yıl yedi ay boyunca Calvin Klein’ın kadın ve erkek koleksiyonları için çalışan Blazy, Raf Simons ile birlikte çalışıyordu. Calvin Klein’dan önce Phoebe Philo ile birlikte Celine’de çalışan Blazy, dört yıl boyunca da Maison Margiela’nın tasarım ekibinde çalışmıştı. 

Daniel Lee, Bottega Veneta Sonbahar Kış 2020 Defilesinde (Getty Images)

Temmuz 2018’de Bottega Veneta’nın Kreatif Direktörü olan Daniel Lee, İtalyan markada adeta bir moda devrimi gerçekleştirmişti. ‘Bottega Efekti’ ile moda dünyasında gündem olan Daniel Lee, büzgülü portföy çantaları ve kapitoneli sandaletleri ile influencerların ve ünlülerin en çok tercih ettiği tasarımlara imza atmıştı. Moda araştırma platformu Lyst’in en popüler marka ve ürün listelerinde ilk sıralarda yer alan Bottega Veneta’nın, son dönemki popülaritesi Daniel Lee’nin Kreatif Direktörlüğüne bağlanıyor. Şimdi ise ekibine Matthieu Blazy’i ekleyen Daniel Lee, önümüzdeki aylarda çok daha ilginç ve inovatif tasarımlar ile karşımıza çıkabilir!