BOTTEGA VENETA'DA MATTHIEU BLAZY'NİN GÜNÜ

Matthieu Blazy’nin ilk koleksiyonu Bottega Veneta 2022 Sonbahar-Kış, Milano Moda Haftası'nda sunuldu.

Bottega Veneta 2022 Sonbahar-Kış Defilesi Milano Moda Haftası kapsamında gerçekleşti. Matthieu Blazy'nin Bottega Veneta'nın kreatif direktörü olarak açılış koleksiyonunda, hissedilir heyecan titreşimleri havayı doldurdu.

Moda dünyasının atan bir kalbi olsaydı, Daniel Lee'nin Bottega Veneta'dan ayrıldığının açıklandığı gün ölümün durduğunu söyleyebilirdiniz. Yeni dönüşen ve şimdi çok sevilen Bottega Veneta, yeni bir lider olarak Matthieu Blazy'i seçtiğinde, birçok kişi markanın yükselişine ne olacağını merak etti? Blazy'nin 2022 Sonbaharı için hazırladığı ilk koleksiyonun ardından, Bottega Veneta üstünlüğünün saltanatının sürdüğünü bildirmekten mutluluk duyuyoruz.

Matthieu Blazy’nin ilk koleksiyonunda, lüks ve kullanışlılık karşı karşıya geliyor.

Fakat Bottega Veneta kadar sevilen ve mitolojikleştirilen bir markanın yönetiminde kendi belirgin yolunuzu oluşturmaya nasıl başlarsınız? Blazy için gidilecek tek yer temellere dönmekti. Yaratıcı yönetmen, "Bottega Veneta özünde pragmatik çünkü bir deri eşya şirketi" dedi. "Çantalarda uzmanlaştığı için hareket, bir yere gitmek; temelde hareket halinde bir zanaat fikri vardır. Zamansızlığıyla modanın üzerinde stildir. Bu onun sessiz gücünün bir parçası.”

Blazy'nin kendi mirası olarak Bottega Veneta'sı hakkında çok şey var. Gösteri boyunca, Blazy'nin Raf Simons, Calvin Klein ve Celine'deki önceki görev sürelerinin kırıntıları parladı. Blazy, Bottega Veneta'sı için net bir vizyona sahip olduğunu kanıtladı.

Ve elbiseler! Lütfen onlardan bahsedebilir miyiz? Parlak limon sarısı, leylak, payetler, işlemeli kesimler, asimetrik etek boyları; kol boyu eldivenler ve 'Bottega Yeşili' olarak bildiğimiz şeye yeni bir görünüm kazandıran metalik botlarla eşleşti. Matthieu Blazy'nin ilk çıkışını kutluyorlardı.

Muhtemelen, deri aksesuarlar Bottega Veneta'nın son birkaç yıldır parladığı yer. Bu koleksiyon için Blazy, günlük kullanım için yapılmış bir dizi büyük ila orta boy çanta sunan intreccio dokumanın daha geleneksel bir yolunu seçti. Koleksiyonun öne çıkan aksesuarı belki de Blazy'nin yeni Kalimero çantası. Kalimero'nun benzersiz şekli omzuna asılır ve tek parça intreccio kumaştan yaratılıyor ve 2022'de potansiyel It-bag'ler için yeni bir şekil sunuyor.

Blazy, Bottega Veneta'yı yöneten moda dünyasına girişinde, günümüz modasında göz ardı edilen bir kavramı tanıttı: sadelik içinde gösteri. Gösterinin notları boyunca Blazy, Bottega Veneta'nın son koleksiyonunu tanımlarken "sessiz güç" ifadesini tekrarlıyor. Blazy'nin çalışmaları, birçok markanın yaptığı gibi, savurganlığı ön plana çıkarmıyor, detayları, kullanışlılığı ve usta işçiliği ile gurur duyan parçalarında görülmekten çok hissedilen özel bir zevk var. Blazy, bu koleksiyonu yaratırken kendi yolculuğundan ilham aldı ve bu yolculuğun onu bir sonraki nereye götüreceği merak konusu.


35 yaşındaki Belçikalı Blazy, Balenciaga'da staj yaptı ve 2020'de Bottega Veneta'ya hazır giyim tasarım direktörü olarak katılmadan önce Raf Simons, Maison Margiela Artisanal, Celine ve Calvin Klein'da çalıştı. Perde arkası bir adam… Daha sonra geçen Kasım ayında Daniel Lee'nin ani çıkışının ardından yaratıcı yönetmen olarak atandı.