BU BUKET SİZİN İÇİN

Tomasi Hill, Kraft kağıdıyla kaplı kavanozlarına özenli, son dokunuşlarını yaptı

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 17 Temmuz 2014
BU BUKET SİZİN İÇİN


Dallas doğumlu Taylor Tomasi Hill, Chelsea'deki güneşli dairesinin kapısını açtığında hem yalınayak hem de samimi. “Ellerimin kusuruna bakmayın” diyor, yara bantlı başparmaklarını gösterirken. Minyon, alev rengi saçlı, 35 yaşındaki Tomasi Hill ve kocası, Chase Hill, West Village'den bu havadar kiralık daireye üç sene önce taşınmışlar. O günden beri, Pratt Institute mezunu çift, bu boş tuvali el işleri için bir galeriye dönüştürerek, endüstriyel tasarım eğitimlerinden faydalanmaya başlamışlar. İçi doldurulmuş civcivlerden eskitilmiş ahşap ve demir su tesisatı aksesuvarlarıyla tasarlanmış açık mutfak raflarına kadar bu evde görülecek çok şey var. “Sonsuza dek sürmeyeceğini biliyordum” diye itiraf ediyor, moda dünyasında geçirdiği 15 yılı.

Moda Operandi'den ayrıldıktan sonrasını, “tam bir buçuk ay ağladım; 14 yaşımdan beri çalışıyordum, sonra birden bu korkutucu sessizlik kapladı etrafımı” diye anlatıyor. Bir şekilde vites değiştirmek istediğini biliyormuş, yatağıyla en yakın kafe arasında epey bir gidip geldikten sonra sektörden tanıdığı isimlerle bağlantı kurmaya başlamış. Yaptığı toplantılardan sonra teşekkür etmenin farklı bir yolunu ararken, çiçek pazarına yakın oturmanın avantajını kullanmış. Youtube'dan aldığı küçük destek, vintage reçel kavanozları ve o becerikli elleri sayesinde çiçekleri hazırlayan ve düzenlemeyi yapan kişiyi tanımak isteyen Tory Burch ve Diane Von Furstenberg'den takdir telefonları gelmesi fazla zaman almamış.~

INSTAGRAM'DAKİ ÇİÇEKÇİInstagram'ı bu iş için kullanmaya ve çiçek aranjmanlarını @TTHBlooms başlığı altında paylaşmaya başlamış. Takipçi sayısı yedi bini geçince (web sitesi de sırada, geliyor), haftada 200'den fazla sıra dışı ve biraz da acayip minyatür aranjman yaparak, günlerini pijamalarıyla retro tarzı mutfağında oturarak geçirmeye başlamış. Maharetini, desenleri karıştırarak ve çiçeklerin orantısıyla oynayarak gösteriyor. Lahanaya benzeyen düğün çiçeği, dağ lalesi ve kanayan kalpler sarmaşığına biraz iltimas geçiyor ve çiçek saplarını saymıyor; böylece hiçbir aranjman diğerine benzemiyor: “Moda editörleri her zaman kendilerine değeri 300 dolar olan ve birbirinden farksız duran beyaz güller gönderilmesine alışıktır. İnsanlar çeşitliliğe, değişikliğe o kadar aç ki, masalarında bir sürpriz bulmak istiyorlar.” Ama çiçekler, Tomasi Hill'in ajandasındaki tek büyük proje değil. Gwyneth Paltrow, Goop'ta, 2014 sonbahar koleksiyonlarını yorumlamak üzere Tomasi'yi ekibine almış bile. Tüm bunlara bir de Zara'nın yeni reklam kampanyasını ve Current/Elliott'la işbirliğini ekleyin.

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.