BURBERRY VINTAGE DÜNYASINA GİRİŞ YAPTI

Vintage ve ikinci el pazarında yeni bir üye var!

Dünyadaki kiralama ve yeniden satma platformları gün geçtikçe büyüyor. Vintage ve ikinci el satış fikri lüks moda markaları da cezbediyor. Müşterilerin moda döngüsüne katkıda bulunabilecekleri ikinci el ve vintage moda aynı zamanda daha sürdürülebilir alışveriş alışkanlıklarını öne çıkarıyor. Valentino ve Oscar de la Renta gibi markaların insiyatiflerinden sonra bu sektör trendine katılan bir diğer marka ise Burberry oldu. İngiltere’deki lüks kiralama ve yeniden satış sitesi My Wardrobe HQ ile partnerlik yapan Burberry, ilk kiralama ve ikinci el servisini tanıtıyor. 


Müşterilerin bağışladığı Burberry parçalar ile şekillenecek olan platformun bir sosyal sorumluluk bacağı da olacak. Bu satışlardan elde edilen gelirlerin %40’ını iş arayan kadınlara danışmanlık veren ve onlara destek olan Smart Works vakfına bağışlanayacağını duyuran Burberry, şimdiden moda dünyasından alkış aldı!

Çantalardan trençkotlara kadar markanın en ikonik ürünleri şimdiden internet sitesinde satışa sunuldu. Dört, yedi, on veya on dört günlük süreler ile kiralama yapabilecek olan kullanıcılar aynı zamanda beğendikleri vintage / ikinci el ürünleri direkt satın alabilecekler. "2040 yılına kadar İklim Olumlu olma hedefimize ulaşmanın anahtarı, daha döngüsel bir ekonominin ilkelerini desteklemek” diyen Burberry Kurumsal Sorumluluk Başkanı Pam Barry, “Mevcut yeniden kullanım, onarım ve geri dönüşüm girişimlerimize ek olarak My Wardrobe HQ ile partnerlik yaparak, müşterilerimize en yüksek kalitedeki lüks parçaları sürdürülebilir bir şekilde alışveriş yapma fırsatı sunduğumuz için çok mutluyuz,” diye ekledi. My Wardrobe HQ'nun kurucusu Tina Lake, bu ortaklığın bir rüyanın gerçekleşmesi olduğunu söylerken, "My Wardrobe'u hayal ettiğim ilk andan itibaren, Burberry ile çalışmak için bir arzum vardı, onlar moda mirasının özünü temsil ediyorlar ama büyük bir öncü ruhla” diye ekledi.