BURBERRY’DEN AÇIK HAVAYA ÖVGÜ

Burberry Sonbahar 2021 koleksiyonunu sundu…

Burberry, dijital Londra Moda Haftası bünyesinde Sonbahar Kış 2021/2022 koleksiyonunu sundu. İngiliz el işçiliğinden ve açık havadan ilham alan bir defile teması tercih eden Burberry, ikonik trençkotlarını, tüylü kabanlarını ve deri aksesuarlarını görücüye çıkardı. Trikolar ile bir ‘layering’ dersi veren Burberry, aynı zamanda zengin tarihine gönderme yaptı. Defileyi 121 Regent Street mağazasından canlı olarak yayınlayan Burberry, daha önce bu mağazada sanata ve el işçiliğine adanan sergilere yer vermişti. 

Koleksiyon için “Burberry’de ilk erkek giyim odaklı koleksiyonum için ifade özgürlüğünü kutlamak istedim. İçeride kapalıyken, birlikte olduğumuzda ortaya çıkan yaratıcılık düşüncesiyle beslenen açık havayı ve güzelliğini hayal ettim. Bu rüyayı aklımda tutarak, 20. yüzyılın başlarında insanların bilinmeyen kırsal bölgeleri keşfetmek için kaçtığı yaygın İngiliz zanaatı ve açık hava hareketleri beni büyüledi. Onlar, doğaya ve dış mekanlara derin saygı duyan topluluklar oluşturdular ve olasılıklarla dolu bir geleceği dört gözle beklediler. Sadece zanaatların, renklerin ve şekillerin sanatına değil, aynı zamanda güçlü yoldaşlık ve dostluk anlayışlarına da çekildim,” diyen Burberry Kreatif Direktörü Riccardo Tisci, sezon için ilham kaynağını anlattı. 

Aynı zamanda bu koleksiyonun insanlık ve doğa arasındaki ilişkiyi tasvir ettiğini söyleyen Tisci, “Burada özgürleşebilir ve yeni ifade biçimlerini keşfetmek için bir araya gelebiliriz. Bu tasarımlar, kendi yolunu belirleyenler, gücü ve enerjisi ile Burberry koleksiyonuna ilham verenler için,” diye ekledi.