BURBERRY’NİN NOEL KAMPANYASINI MERT & MARCUS ÇEKTİ

Riccardo Tisci, Burberry için ilk Noel kampanyası için Mert Alaş ve Marcus Piggot’u tercih etti…

Mert Alaş ve Marcus Piggot, Burberry için alternatif bir Noel kampanyası çektiler. ‘What Is Love?’ (Sevgi Nedir) adlı kampanya, bembeyaz bir arkaplan eşliğinde çekildi. Burberry’nin Kreatif Direktörü Riccardo Tisci, ilk Noel kampanyası için fotoğrafçı ikilisi Mert & Marcus’u tercih ederken, umut, sevgi ve birlik temaları üzerine yoğunlaşıldı. 


“Birlik olmanın ruhunu kutlamak istedim,” diyen Tisci, “Bu, benim için, Noel sezonunun en içten ruhu ve bu temayı yeni kampanyada vurgulamak istedim. Aile olmak birlik ve sevgiden geçiyor. Ben de büyük bir aileden geliyorum ve bu kişiliğimi şekillendiren şeylerden biri. Evimden uzağa taşındığım günden beri, nerede olursam olayım, kiminle olursam olayım, aile ve birlik olma hissi beni bulunduğum yere bağladı” diye ekledi. 


Carla Bruni, Fran Summers, Cecilia Chancellor, Zhou Dongyu ve Yoo Ah-in gibi isimlerin yer aldığı kampanya resimleri, portreler ve grup fotoğrafları halinde çekildi. Deee-Lite’ın “What is Love?” şarkısı eşliğinde dans eden kampanya yüzlerini bir video yayınlayan Burberry, kampanyanın temasını en eğlenceli şekilde yansıtmayı başardı. 


Birçok farklı Noel figürü olmasına rağmen tüm inançların yeni yıl kutlamalarını yansıtmaya çalışan Tisci, Burberry’de yeni bir dönemin başladığının işaretlerini verdi. 90’lı yılların modellerini, modern kreatifler ile birlikte çeken Mert & Marcus, her yerden insanların bir araya gelişini kutladılar.