BURÇE BEKREK SONBAHAR KIŞ 2014

Genç tasarımcı defilesinden hemen önce en özel detayları bizimle paylaştı!


Görseller geçen sezona aittir.

Markasını en iyi anlatan kelimelerin yalınlık, kusursuz kalıp ve yüksek kalitede fonksiyonellik olduğunu söyleyen Burçe Bekrek'le defilesi öncesinde buluştuk ve son rötuşlarını yaptığı koleksiyonundan en önemli detayları konuştuk.

Tasarımlarını nasıl tanımlıyorsun?
“Az çoktur” felsefesinden yola çıkarak, 24 saatin içine sığdıramadığımız, hızıyla başımızı döndüren yaşamlarımızı kolaylaştıracak minimal fakat çok amaçlı tasarımlar yapıyoruz. Amacımız pratik çözümler öneren parçalarla, yeni bir yaşam stili yaratmak. Ayrıca bu tasarımları yaparken kullandığımız materyaller ve işçiliğimiz konusunda çok iddialıyız.

MBFWI'deki ikinci defilenin diğerlerinden farkı ne olacak?
Biz her sezon markamızın DNA'sının farkında olarak ve onun dışına çıkmadan koleksiyonlar çıkartıyoruz. Trende göre değişen bir marka değiliz. Dolayısıyla her yıl ilham aldığımız konu değişse de Burçe Bekrek kadınının silüeti, tavrı ve koleksiyon dinamiği çok farklılık göstermiyor.

Markanın her sezon farklı iki line'ı oluyor. Bunları biraz açıklar mısın?
Permanent Line ve Smart Line adı altında iki ara line'ımız var.

Permanent Line bizim imza doku tasarımlarımızdan oluşan ve hazır giyime couture dokunuşlar katarak hazırladığımız demi couture de diyebileceğimiz bir koleksiyon. Yıllar sonra da bu çizgiden vazgeçmeyip, aynı detayları koleksiyon temamıza göre uyarlamayı düşünüyoruz.

Smart line ise çift taraflı ve ayrıca çok amaçlı ürünlerden ve akıllı tekstillerden oluşan bir line. Bu koleksiyonda her iki line için de bir biker ceketimiz var.