BVLGARI, “MAGNIFICA” YÜKSEK MÜCEVHERCİLİK KOLEKSİYONUNU MİLANO’DA SUNDU

İhtişama övgü niteliğindeki Magnifica koleksiyonu, Serenay Sarıkaya'nın da katıldığı 2 gün süren etkinliklerle sunuldu.

Romalı mücevher evi Bvlgari, İtalya’nın moda başkenti Milano’da prestijli etkinliklere ev sahipliği yaptı. Markanın ilk Türk marka elçisi olan Serenay Sarıkaya da, dünya çapında ünlü yıldızlarla birlikte Bvlgari’nin davetlisi olarak Milano’daydı.

Pandeminin karanlık günlerinden sıyrılıp yeniden doğan Milano’da bir güneş de Bvlgari sayesinde doğdu. Bvlgari, ilk defa yüksek mücevhercilik ve yüksek saatçilik koleksiyonlarını, desteğini sunmak amacıyla Milano’da sundu.

Bu etkinlik kapsamında şehre gelecek olan uluslararası müşteriler, basın ve ünlü isimler aracılığıyla Bvlgari, global ölçekte tüm dikkatleri Milano üzerinde toplamayı amaçladı ve aynı zamanda Milano Belediyesi’ne cömert bir bağışta bulundu.


 Bvlgari CEO'su Jean-Christophe Babin - Serenay Sarıkaya

Roma şehrinin, Bvlgari’nin sonsuz ilham perisi ve esin kaynağı olduğunu zaten biliyoruz. Bu etkinlikle Bvlgari, İtalya’nın üretim gücünün ve İtalyan yaşam stilinin sembolü Milano’yu, zengin Magnifica yüksek mücevhercilik koleksiyonunda yer alan 2 olağanüstü tasarımla onurlandırdı. Bu tasarımları şehrin ikonik simgesi olan Sforzesco Kalesi’ne ithaf etti. Çok sayıda kuruma ve müzeye ev sahipliği yapan kale alanı, pırlantaların rubelit, malakit ve ametistle tamamlandığı iki nefes kesen broş tasarımına esin kaynağı oldu.

Bvlgari ilk gün, basının, müşterilerin ve Lily Aldrige, Chiara Ferragni, Ester Expósito gibi marka elçilerinin aralarında bulunduğu misafirlerini, Milano’nun ikonik La Scala’sında Pietro Mianiti’nin orkeestra şefliğinde çok özel bir konserde ağırladı. Konserde Giuseppe Verdi, Giacomo Puccini ve Vincenzo Bellini’nin en ünlü besteleri eşliğinde misafirler otantik bir İtalyan opera deneyiminin büyüsüne kapıldılar.


Moda Direktörü’müz Aslı Asil de Elle Türkiye adına Bvlgari’nin davetlisiydi.


İkinci gün ise Bvlgari Hotel Milano’nun bahçesi, misafirlerini Magnifica koleksiyonundan çok özel mücevher ve saat tasarımlarının bir “canlı tablo” formatında sergilendiği heyecan verici bir davetle karşıladı. Michelin yıldızlı ünlü şef Niko Romito’nun misafirleri sıra dışı mönüsüyle baştan çıkardığı davette, İtalya’nın en genç orkestra şefi Beatrice Venezi, canlı bir performans sundu.


Etkinliğe katılan ünlü isimler arasında Türkiye’nin Bvlgari marka elçisi Serenay Sarıkaya’nın yanı sıra Ester Exposito, Lily De Wittgenstein, Solange Smith, Vittoria Puccini, Lily Aldrige, Anna Cleveland, Jaime Lorente, Alessandro Borghi, Tamu McPherson, Nieves Alavrez, Alessio Lapice, Svetlana Khodechenkova, Alejandro Speitzer, Tanja Lacroix ve Leo Gassman gibi yıldızlar vardı.

Milano şehrine desteğini gösteren ve şehrin sakinleriyle güçlü bir dayanışma örneği sergileyen Bvlgari, ilk defa Via Montenapoleone’deki ikonik mağazasında bir yüksek mücevhercilik atölyesi kurdu. Markanın sevenleri, mağazada 10 Haziran tarihine kadar Magnifica koleksiyonunu keşfetme şansı bulacak.

Markanın başka heyecanlı bir haberi daha var.  Bvlgari, Milano’nun en unutulmaz noktalarından Galleria Vittorio Emanuele II’i podyuma çevirmeye hazırlanıyor. Görkemli bir defileyi filme çekecek; 21 Haziran tarihinde global ölçekte yayınlanacak film, şehre eşsiz bir görünürlük kazandıracak.


ELLE TÜRKİYE MODA DİREKTÖRÜ 
ASLI ASİLBVLGARI'NİN TÜRKİYEDEKİ İLK MARKA ELÇİSİ SERENAY SARIKAYA OLDU!