GELECEĞE LİDERLİK EDEN KADINLAR

Bvlgari, sosyal sorumluluk girişimlerin teşvik edilmesine bağlılığını vurgulayan “Sürdürülebilir bir gelecek için şimdi inovasyon zamanı" webinar dizisinin dördüncü bölümüne ev sahipliği yaptı.

Farklı alanlarda yeni ölçütler oluşturmada kadınların temel rolüne güçlü bir şekilde odaklanan konuşma, üç ana başlığa odaklandı: Bvlgari’nin COVID-19 ile mücadeledeki girişimleri, bugünün ve yarının kadın bilim insanları ve Bvlgari Topluluğu'ndaki kadınlar.

(Bvglari)

Bvlgari CEO'su Jean-Christophe Babin'e webinar moderatörü olarak Fairchild Media Başkanı Amanda Smith eşlik etti ve aralarında Oxford Üniversitesi Jenner Enstitüsü'nden Yardımcı Doçent ve Kıdemli İmmünolog Katie Ewer’ın, ve Rockefeller Üniversitesi Robin Chemers Neustein Nörogenetik ve Davranış Profesörü ve HHMI Araştırmacısı Leslie Vosshall’ın, Bvlgari Etik ve Uyum Şefi, Kurumsal Sosyal Sorumluluk Direktörü ve Bvlgari Grup & LVMH İtalyan Markalar Direktörü Eleonora Rizzuto’nun da bulunduğu tamamen kadınlardan oluşan seçkin bir panelist grubu katıldı.

(Bvlgari)

Fairchild Media'nın başında Amanda Smith, Bvlgari'nin 130 yıldan beri sadece mücevher kreasyonları yoluyla kadın kahramanlar yapma yeteneğiyle değil, aynı zamanda kendi paha biçilmez hazinelerine değer vermesiyle de 130 yıldan beri nasıl ünlendiğini açıklayan dijital etkinliği açtı: Tükenmez bir itici güç İnanılmaz azim ve çığır açan sezgilerle çözümler bulmada yeni yollar takip etmeye devam etmek. Bunun yanı sıra Bvlgari’nin araştırma kurumlarını ve üniversiteleri destekleme girişimlerinden bazılarına ilham veren bir dizi nitelik daha anlatıldı. 

Jean-Christophe Babin tarafından altı çizildiği gibi, Bvlgari, ilk günden bu yana COVID-19 pandemisi mücadelesine destekte bulundu. Yeni teknoloji mikroskoplardan dezenfektan üretimine kadar birçok katkıda bulunan Bvglari, İngiltere’de ve Roma’da hastane araştırmalarına bağışa bulundu. Oxford Üniversitesinin AstraZeneca adlı aşı çalışmalarına da katkıda bulunan Bvlgari, her açıdan bilime desteğini kanıtladı.

Kadınların çoğu bilimsel disiplinde yetersiz temsil edildiğini bilen Bvlgari, ayrıca Bvlgari Virus Free Fund aracılığıyla’ Bvlgari Women & Science Fellowship in COVID-19 Research’ birliğini kurarak Rockefeller Üniversitesi'ne desteğini sundu.

(Bvlgari)

"Rockefeller Üniversitesi'ndeki Bvlgari Kadın ve Bilim Fonu, COVID-19'la savaşmak için yeni tedaviler ve ilaçlar geliştirmek için çığır açan çalışmalarında Rockefeller’in olağanüstü kadın bilim insanlarını destekliyor. COVID-19'un erken semptomlarından biri olan koku ve tat kaybı için teşhis testleri geliştiren bir öğretim üyesi olarak, bu küresel virüsle savaşırken Bvlgari’nin vizyoner cömertliği için çok heyecanlı ve minnettarım. Bulgari ile ortak olarak, Rockefeller olarak bizler pek çok hayata fayda sağlama potansiyeline sahibiz“ diyen Leslie Vosshall, Rockefeller Üniversitesi'nde profesör olarak çalışıyor. 

Webinara katılan Rebecca Makinson ve Frauke Muecksch, kadın bilim insanları olarak kişisel deneyimlerinden bahsetti, planlarını ve hayallerini tartıştılar. Rebecca, Oxford aşısının ilk gözden geçirilen sonuçları açıklandığında heyecanı hatırlarken, Frauke, farklı bilimsel ekipler arasında herhangi bir engel olmaksızın kampüsteki diğer yeteneklerle çalışma fırsatından bahsetti.

“Kadının gücü ve dayanıklılığı ile uzun süredir devam eden bir ilişkisi olan bir marka olarak, araştırma ve yeni tedavilerin geliştirilmesinde yeni yollar izleme becerisini somutlaştıran kadın bilim insanlarını ve araştırmacıları desteklemek istedik. Fark yaratacaklarına inanıyoruz,” diyen Jean-Christophe Babin, “Karşılaşılan zorluklara rağmen birçok kadın bilim insanı yeniliğe önemli katkılarda bulundu. Antik çağa dönüp bakarsak, yirmi kadar kadın bilim insanı vardı. Bugün, farklı alanlardaki kadın üniversite araştırmacılar % 50'yi aşıyor. Bilim ve araştırma dünyasında önemli mevkilerde bulunabilecek kadınlara somut fırsatlar sunarak fark yaratmaya devam etmenin ve kararlı bir katkı sağlamanın önemli olduğuna inanıyoruz” diye ekledi. 

Etİketler