CARTIER X SACAI

Cinsiyetsiz ve minimalist mücevherler!

Sacai’yi daha önce duymayanlar için bir giriş yapalım! Eşsiz kumaş kombinasyonlar ve hibrit desen kesim teknikleri ile bilinen Sacai, Japon lüks bir moda markası. Trençkot şeklinde etekler, fermuarlarla çoğalan parçalar ve çok daha fazlası! Her zaman inovasyonda öncü olan Sacai, daha önce Nike, Apple ve The North Face gibi birçok marka ile iş birliği yapmıştı. Geçtiğimiz günlerde Sonbahar / Kış 2022 koleksiyonunu sunan Sacai bu sefer de Cartier ile bir iş birliği yaptığını duyurdu. 

1999’da Sacai’yi kuran Kreatif Direktör Chitose Abe, Sonbahar / Kış 2022 koleksiyonunda feminen ve maskülen giyim normlarını araştırdı. Şifon elbiseleri ince çizgili takım detayları ile buluşturan Chitose’un bu karma defilesinde en çok dikkat çeken detaylar ise mücevherlerde gizliydi. Cinsiyetsiz bir mücevher seçkisi sunan Chitose, altı parçalık Cartier iş birliği koleksiyonunda minimalist takılar, bileklikler, küpeler ve kolyeleri görücüye çıkardı. Cartier’in ikonik ‘Trinity’ koleksiyonunu yorumlayan Chitose, seyircileri büyüledi. 

“Abe'in Cartier'in Trinity hikayesine ve onun üzerine kurulduğu sevgi, sadakat ve dostluk duygularına duyduğu büyü, harekette şeklin nasıl değiştiğini keşfederek, yakın yüzyıllık formla bir oyuna yol açıyor. Koleksiyon, sadakat ve ihanet değerleri arasındaki gerilim için bir metafor oluşturuyo” diye açıklanan koleksiyon notlarında Cartier’in ikonik parçalarının zamanda dondurulduğu eklendi. 

Podyumda gösterilmiş olsa da Chitose Abe’nin Sacai x Cartier tasarımları Eylül ayında satışa sunulacak.