CELINE’İN SEÇİMİ!

CELINE'İN SEÇİMİ!Biz onu birbirinden güzel ikonik çantaları sebebiyle sevdik en çok ama Celine, çarpıcı reklam kampanyaları ile de dikkat çekti her zaman... Şimdi marka o kampanyaları son noktaya taşıyor ve 2015 İlkbahar-yaz kampanyasının yüzü olarak Joan Didion'u seçiyor. Tabii yine Juergen Teller fotoğraflarıyla... 

JOAN DIDION HAKKINDA
New Jourmalism-Yeni Gazetecilik diye bilinen, habercilikle gazete dilini edebi bir yorumla harmanlayan yazım türünün öncülerinden olan Amerikalı yazar. Sadece kalemiyle değil çabasız şıklığın öncülerinden olmasıyla da dikkat çeken ve 80 yaşında olmasına rağmen hala tarzıyla göz dolduran bir isim.
Okuma yazma öğrendiğinden bu yana yazdığı söylenen Didion'un profesyonel hayata atılması Amerikan Vogue dergisinin yarışmasını kazanması ve orada editörlüğe yükselmesiyle başlamış.
Zamansız ve minimal ‘cool' tasarımlar sunan Phoebe Philo yönetimindeki moda evi içinse orijinal ‘cool'luğu, kalemi, farklı moda anlayış ve tabii ki ‘zamansız' olmasıyla marka için bilmiş kaftan diyebiliriz!