CESUR VE EĞLENCELİ: LOUIS VUITTON X URS FISCHER

İsviçreli çağdaş sanatçı Urs Fischer tasarımları ile yaratıcı vizyonunu vurgulayan ‘’Louis Vuitton x Urs Fischer‘’ koleksiyonu geniş bir ürün skalası ile karşımıza çıkıyor.

Dünyanın en çok bilinen desenlerinden Monogram çiçeğinin coşkulu ve dokulu yeni yorumu ile L ve V baş harflerinden oluşan ikonik Louis Vuitton logosunun elle çizilmiş, sanatçının ‘’bellek eskizleri’’ adını verdiği versiyonu koleksiyonun çıkış noktasını oluşturuyor. 

Siyah&kırmızı ve siyah&beyaz olmak üzere iki farklı renk birlikteliği ile karşımıza çıkan Monogram, bu iş birliğinin dekoratif bir motifi olarak tüm dikkatleri üzerine çekiyor.  Hazır giyim, ayakkabı ve aksesuarlara ek olarak; Keepall, Cabas, Onthego, Neverfull, Speedy, Pochette ve göz alıcı bir güzellik çantası da olmak üzere yedi özel üretim çanta sürprizlerle sahneye çıkıyor. Ekstra doku oluşturmak amacıyla kadife benzeri bir malzemeyle yaratılan Urs Fischer Monogram’ı zarif bir işlemle bu çantalara uygulanarak farklı yorumlarıyla arz-ı endam ediyor.


Urs Fischer tarafından yaratılan bir seri tuhaf ve büyüleyici hayvanlar ile nesnelerin eğlenceli bir şekilde renkli ipeklerde bir araya geldiği özel tasarımlar koleksiyonun bir diğer dikkat çeken parçalarını oluşturuyor.