CESUR VE GÜÇLÜ İŞ BİRLİĞİ: BVLGARI BVLGARI X LISA

Cesur tarzıyla ilham veren Lisa ve güçlü ikon Bulgari Bulgari, nadide bir tasarımda buluşuyor.

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 16 Ocak 2023
CESUR VE GÜÇLÜ İŞ BİRLİĞİ: BVLGARI BVLGARI X LISA

Tarzı mı? Ultra feminen, ultra kararlı. Simgesi mi? Alp dağlarının güçlü ve ebedi yıldızı edelweiss çiçeği. Rengi mi? Şaşırtıcı, göz alıcı. Bulgari ve BLACKPINK grubuyla ün kazanan büyüleyici sanatçı LISA’nın birlikte tasarladığı sınırlı sayıdaki BVLGARI BVLGARI X LISA saat tanıtıldı. Çelik ve pembe altından üretilen saat, BVLGARI BVLGARI logolu pırlantalarla ışıldayan bir kadranla tamamlanıyor.LISA ve BVLGARI BVLGARI
1975 yılında doğan BVLGARI ROMA, 1977’de BVLGARI BVLGARI adını aldı. Antik Roma sikkelerine imparatorun adının basılması gibi saatin üstündeki kristalı tutan çerçeveye işlenen 14 harf, Romalı mücevher ve saat markası Bulgari’nin İtalyan stilini çağrıştırıyor. Bir markanın adını bir saatin güçlü bir tasarım unsuru olarak konumlandırmak o yıllarda bir devrim niteliğindeydi ve hâlâ da öyle... Bulgari ve LISA’nın iş birliği doğal bir seçimdi. Zamanın ruhunu yakalayan kendi kodlarını da tasarlayan LISA, “Unexpected Wonders” (Beklenmedik Mucizeler) kampanyasıyla BVLGARI BVLGARI’nin yüzü oldu.

Bir yıldızın gücü
LISA, saat için en sevdiği çiçek olan edelweiss’ı seçti ve kendi yorumuyla tasarladı. Alp dağlarının yıldızı olan bu nadide çiçek, LISA’nın çok değer verdiği ve Bulgari’nin saat üretim tesisinin bulunduğu İsviçre’ye de bir gönderme niteliğinde. Şarkıcı yaprakların ortasına bir “L” harfi çizerek bu projeye katkısını da göstermiş oldu. Bu çizim, sınırlı sayıdaki BVLGARI BVLGARI X LISA saatin arkasındaki “Fabriqué en Suisse” (İsviçre yapımı) yazısının yanında yer alıyor. Bu güzel ve benzersiz kişiselleştirilmiş kutunun üzerinde de LISA’nın imzasıyla birlikte görülüyor.

BVLGARI BVLGARI harfleri, pembe altın olarak saatin üstündeki kristalı tutan çerçevede iddialı bir şekilde yer alırken kadranda kararlı bir minimalizm kendini gösteriyor. Saf ve doğal rengi – yeşil, mavi ve belki ince bir mor dokunuşu – Bulgari tarafından LISA için özel olarak geliştirildi. Bu ton, ışığın kadrandaki güneş ışını motifine temas etmesiyle hafifçe değişiyor ve LISA gibi şaşırtıyor. On iki pırlanta saat imi ve pembe altın akrep ve yelkovan bu göz alıcı yanardöner kadranı süslüyor. Aynı derecede değerli pembe altın kurma tepesi de Bulgari’nin estetik imzalarından kaboşon kesim rubelit ile tamamlanıyor.

Bulgari tarafından saatçiliğin doğum yeri İsviçre’de üretilen sınırlı sayıdaki BVLGARI BVLGARI X LISA saatin çelik bileziği, parlak ve mat saten yüzeylerden oluşuyor. Quartz mekanizmalı sınırlı sayıdaki BVLGARI BVLGARI X LISA, 33 mm çaplı versiyon için 700 ve 23 mm çaplı versiyon için 300 adet olmak üzere limitli edisyonlar olarak sunuluyor.


BVLGARI BVLGARI X LISA LIMITED EDITION 103759
33 mm çaplı çelik kasa, pembe altın bezelde çift logo, pembe altın kurma tepesinde doğal kaboşon kesim rubelit, kişiselleştirilmiş kasa arkası, parlak ve mat saten fırçalanmış paslanmaz çelik bilezik, güneş ışını motifli dikroik kadranda 12 pırlanta saat imi, quartz mekanizma ile akrep ve yelkovan. 30 metreye kadar su geçirmez. 700 adetlik limitli edisyon.


BVLGARI BVLGARI X LISA LIMITED EDITION 103860
23 mm çaplı çelik kasa, pembe altın bezelde çift logo, pembe altın kurma tepesinde doğal kaboşon kesim rubelit, kişiselleştirilmiş kasa arkası, parlak ve mat saten fırçalanmış paslanmaz çelik bilezik, güneş ışını motifli dikroik kadranda 12 pırlanta saat imi, quartz mekanizma ile akrep ve yelkovan. 30 metreye kadar su geçirmez. 300 adetlik limitli edisyon.

SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.