CHANEL 2019 KIŞ GÖZLÜK KOLEKSİYONU

Bu yeni kış koleksiyonunda, ünlü moda evinin ikonik çizgileri ve renkleri yeniden yorumlanmış.

Koleksiyonun ilk bölümünde 5 güneş gözlüğü ve 3 optik gözlük bulunuyor. Şekil repertuvarında bir kelebek çerçeve, bir kare, bir oval, bir ince çerçeveli cat-eye ve güneş gözlükleri için bir koruyucu var. Her bir parçada Chanel yazısı, tek başına veya ikiye bölünmüş şekilde, asetat içine yerleştirilmiş altın harflerle veya altın metal plak üzerine siyah mürekkeple kazılı. Gözlüğün üst tarafına kazılı olanlar, sadece gözlük burun ucuna getirilip, muzur bir ifade yaratıldığında görülebiliyor.

Chanel klasik renklerine ek olarak,  ilk kez titreşim ve baskı uygulanarak yapılan yeni bir teknik ile, bir damla tutkal bile kullanmadan bej ve siyah bir çift asetatı birleştirerek tüm çerçeve üzerine siyah ve kırçıllı bir model çalıştı. Astronot kasklarından esinlenerek, güneş ışınlarından maksimum seviye koruma sağlamak için lensler, 24 karat altına batırılmış.

Koleksiyon, 2 çift güneş gözlüğü ile tamamlanıyor. Unisex pilot çerçevesinin çizgilerinden ilham alan ve yuvarlak formdaki bu çiftler, tamamen Japon titanyumundan yapılmış. Çok rahat, ultra hafif bir malzeme olan titanyum, son derece dayanıklı nitelikleri ve hipoalerjenik özellikleri ile bilinir. Burun pedlerinde çift C bulunan burun pedlerinde bile, konforu maksimum seviyede tutmak için, titanyum kullanıldığını görüyoruz.

Bu yeni koleksiyonu ile Chanel, tüm sadeliğiyle lüks ruhunu yeniliyor.


YAZI: Deniz Akkaya