CHANEL CRUISE 2020 DEFİLESİ DİJİTALDE!

Yeni normalde dijital defilelere merhaba...

“Başlarda aklımda Kapri vardı, şovun burada gerçekleşmesi gerekiyordu ama sonunda bu, yasaklar ve kısıtlamalar sebebiyle olmadı,” diyen Virginie Viard, “Bu yüzden adapte olmamız gerekiyordu: sadece elimizde olan kumaşları kullanma kararı almanın yanı sıra koleksiyon da Akdeniz’de bir seyahat üzerine şekillendi… Adalar, okaliptüs kokusu, begonvillerin pembe tonları,” diye ekleyerek koleksiyonun değişen ilham kaynağını anlattı. Viard, Cruise 2020/2021 koleksiyonu için Fransız ve İtalyan kıyılarında tatil yapan 1960’ların efsanevi oyuncularının özgür ve göz alıcı sadeliğinden ilham aldı. 

Hafif bir bavul ile seyahat etmekten esinlenen yeni koleksiyon, “Tekerlekleri olan küçük bir valizde ve işlemeli bir çantada taşınabilecek bir gardırop,” olarak açıklandı. Birbiriyle zahmetsizce uyum sağlayan çok kullanışlı parçalardan oluşan tasarımlar farklı şekillere bürünebiliyor. Straplez elbiselere dönüşen uzun etekler, bikinilerin üzerine veya jean pantolonlar ile giyilebilen şifon ceketler veya özgür hissettiren elbiseler ve etekler… İkinci deriniz haline gelecek pembe takımlar ve tüvitler de Chanel’in unutamayan klasiklerine göz kırpıyor! 

Chanel 2020-21 Cruise defilesi "Balade en Méditerranée" bugün 13.00'de dijital olarak gerçekleştireceğini duyurmuştu. Coronavirüs salgını sebebiyle iptal olan moda haftaları ve defileler dijital ortamda yerini almaya başlıyor. Chanel de iptal olan Cruise 2020-21 defilesini dijitale taşıyarak yeni normalin ilk defilelerinden birine imza attı. Virginie Viord kreatif direktörlüğündeki şov chanel.com ve markanın sosyal medya hesaplarında yayınlandı. İşte Chanel'in dijital defilesi ve koleksiyon görünümleri...