CHANEL CRUISE DEFİLESİNİN YERİNİ DUYURDU

Chanel bu yıl defileleri için Fransa’da uzağa gidemiyor…

Kısa bir süre önce Paris Couture Moda Haftası'nın tamamen dijital olarak gerçekleşeceği açıklandı. Ancak buna rağmen Chanel, önümüzdeki aylar için görkemli bir fiziksel defile planlıyor. Chanel, Salı günü yaptığı açıklamada, 2022 Cruise koleksiyonunun 4 Mayıs'ta Fransa'nın güneyindeki Les Baux-de-Provence kasabasında bulunan beyaz kireçtaşı ocakları Carrières de Lumières'de gösterileceğini duyurdu.

Gabrielle Chanel’in yakın arkadaşı, şair ve oyun yazarı Jean Cocteau tarafından 1960 yılında yönetilen ‘Testament of Orpheus’ filminin arkaplanında görülen lokasyon, defile için özel bir yer sunuyor. Son yıllarda turistlerin en çok ziyaret ettiği yerler arasında yer alan Carrières de Lumières, Van Gohh ve Cézanne gibi sanatçılara ithafen ses ve ışık şovları ile biliniyor. 

Geçtiğimiz sene 7 Mayıs’ta Capri, İtalya’da gerçekleşmesi beklenen Chanel Cruise 2021 defilesi, pandemi sebebiyle iptal edilmek durumunda kalmıştı. Fiziksel bir şovun yerine Haziran ayında internet üzerinden bir video yayınlayan Chanel, Cruise koleksiyonunu dijital bir formatta göstermişti. Önceki senelerde Karl Lagerfeld Kreatif Direktörlüğü ile Dubai, Singapur ve Küba gibi farklı şehirlerde gösterilen Métiers d’Art koleksiyonu da bu yıl pandemi sebebiyle Fransa içerisinde kalmak durumunda kalmıştı. Chanel’in Artistik Direktörü Virginie Viard, 4 Haziran’da Londra’da gerçekleşmesi beklenen Métiers d’Art defilesini geçtiğimiz yıl Loire Vadisindeki Chateau de Chenonceau’da göstermişti.